ראש הממשלה נגד יו"ר מועצת יש"ע: טראמפ ידיד גדול של ישראל

בנימין נתניהו הגיב בתקיפות לדברים שהטיח דוד אלחייני בנשיא ארה"ב דונלד טראמפ. "מצער שבמקום הכרת הטוב יש מי שמתכחש לידידות".

ניצן קידר , י"א בסיון תש"פ

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: Flash90

ראש הממשלה בנימין נתניהו מגיב לביקורת שמתח יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייני על נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

"אני מגנה בתוקף את דבריו של יו"ר מועצת יש"ע. הנשיא טראמפ הוא ידיד גדול של מדינת ישראל. הוא הוביל מהלכים היסטוריים לטובת מדינת ישראל וביניהם: הכרה בריבונות ישראל ברמת הגולן, הכרה בירושלים כבירת ישראל, העברת השגרירות האמריקנית לירושלים והכרה בחוקיות של מפעל ההתיישבות ביו"ש".

"חזון השלום של הנשיא טראמפ כולל הכרה בישראל כמדינה יהודית, שליטה ביטחונית של ישראל בכל השטח מערבית לירדן, ירושלים מאוחדת, פירוק החמאס מנשקו, מניעת כניסת פליטים לישראל ועוד. מצער שבמקום הכרת הטוב יש מי שמתכחש לידידות זו שלא הייתה גדולה ממנה", דברי נתניהו.

יו״ר הכנסת יריב לוין הגיב בצורה חריפה יותר מראש הממשלה. "דבריו החצופים וחסרי האחריות של דוד אלחייני על נשיא ארה״ב ראויים לכל גינוי וביקורת. בכל הכבוד ליו״ר מועצת יש״ע, עליו להודות לנשיא טראמפ על פועלו האדיר לטובת מדינת ישראל ולטובת ההתיישבות".

"דבריו של אלחייני מבטאים כפיות טובה שאין כדוגמתה, וגורמים נזק גדול, דווקא בימים של מאמץ חשוב לקידום מהלך היסטורי של החלת ריבונות", דברי לוין.

מוקדם יותר העבירו גורמים אמריקנים מסר לבכירי מועצת יש"ע לפיו התנגדותם לתוכנית טראמפ היא כפוית טובה, כך דווח בחדשות כאן.

זאת בעקבות דברי יו"ר מועצת יש"ע, דוד אלחייני, לפיהם הנשיא דונלד טראמפ וחתנו ג'ארד קושנר הוכיחו בתוכנית המאה שהם אינם ידידי אמת של מדינת ישראל ואינם חושבים על האינטרסים הביטחוניים וההתיישבותיים שלה.

"כל מה שמעניין אותם במתווה הוא לקדם את האינטרס שלהם לקראת הבחירות הקרובות כך שיסייע לטראמפ", אמר אלחייני.

יו"ר ימינה, ח"כ נפתלי בנט, כתב בתגובה בטוויטר כי "הנשיא טראמפ הוא ידיד ענק של מדינת ישראל, וכולנו אסירי תודה על תמיכתו במלחמה בתוקפנות איראנית, בהעברת השגרירות, בהכרת רמת הגולן ובצעדים נוספים. נקודה".

ח"כ איילת שקד הוסיפה, "הנשיא דונלד טראמפ הוא חבר אמת של ישראל. אנחנו מעריכים באופן עמוק את כל מה שעשה עבור מדינת ישראל בכל המישורים - הדיפלומטי, הביטחוני והמשפטי".

"אפשר להתעמת בשאלה כיצד ואיך ישראל צריכה להחיל ריבונות, אבל ידידותו ותמיכתו של הנשיא אינם מוטלים בספק", כתבה שקד בטוויטר.