איילת שקד: נתניהו המנהיג של הליכוד, לא של הימין

ח"כ שקד נגד רה"מ: "בעט בכלה ישנה כשהייתה לו חדשה" על הריבונות: "תוכנית טראמפ נבנתה על ידי נתניהו, אסור להסכים למדינה פלסטינית".

ערוץ 7 , י"ב בסיון תש"פ

איילת שקד
איילת שקד
צילום: Miriam Alster/Flash90

שרת המשפטים לשעבר איילת שקד (ימינה) משמיעה ביקורת חריפה על ראש הממשלה בנימין נתניהו ומספרת כי נתניהו יצר את תוכנית השלום של הנשיא טראמם.

בראיון לעיתונאי ''ישראל היום'' יהודה שלזינגר אומרת שקד: "נשארנו בחוץ כי נתניהו החליט החלטה אסטרטגית לפרק את גוש הימין, שהוביל אותו לאן שהוא נמצא, וללכת עם השמאל".

לדבריה, "הגוש הזה שמר עליו ומנע הקמה של ממשלה אחרת. אבל עכשיו, מבחינתו של נתניהו, הגוש עשה את שלו - הגוש יכול ללכת, בעיניי זו טעות פוליטית ואסטרטגית קשה. אם הוא היה רוצה אותנו בתוך הממשלה, הוא היה מנהל איתנו משא ומתן אינטנסיבי. הוא ניהל איתנו שיחה אחת וגם היא היתה בזום. זה אומר הכל".

"הגוש הזה הוא דבר נכון עבור הימין, השותפות של הליכוד עם הציונות הדתית והחרדים היא שותפות נכונה. הבעיה היא שברגע שיש לו כלה חדשה הוא בעט בכלה הישנה".

שקד הוסיפה כי "נתניהו אוהב שאנחנו קטנים וחלשים. הוא מעדיף פוליטיקאים חלשים לידו. אנחנו לא חלשים. הוא מעדיף ציונות דתית חלשה.

על סוגיית הריבונות אומרת שקד "תוכנית טראמפ נבנתה על ידי נתניהו. צריך לקרוא לה תוכנית נתניהו. כבר הרבה שנים, מאז נאום בר אילן, נתניהו מדבר על הקמת מדינה פלשתינית מפורזת, מצומצמת יותר מהמדינה שאולמרט ולבני דיברו עליה, אבל עדיין מדינה פלשתינית. אסור לקבל תוכנית שמכירה במדינה פלשתינית".