הרב רפי פרץ: נערוך מפקד גדול

השר הרב רפי פרץ במכתב לחברי הבית היהודי: הבית היהודי מתחדשת. הטלתי על המנכ"ל לבנות תכנית עבודה לעריכת מפקד גדול לציונות הדתית.

ערוץ 7 , י"ב בסיון תש"פ

הרב רפי פרץ
הרב רפי פרץ
צילום: דוברות

שר ירושלים ומורשת ויו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, שלח היום (חמישי) הודעה מיוחדת לחברות וחברי המפלגה.

בהודעה השר מפרט את הסיבות לכניסה לממשלה ואת הפעולות הנדרשות להתחדשות בבית היהודי.

"אנו מחנכים את ילדינו לערך האחדות ואני רואה בלקיחת חלק בממשלה החלטה אחראית וערכית. אנו ניצבים כעת בפני אתגרים רבים לאחר משבר הקורונה שפגע ביכולת הכלכלית של מאות אלפי אזרחים, האתגרים והמורכבויות במוסדות הציונות הדתית, בישיבות ובאולפנות ובראשן, שכר הלימוד הגבוה המחייב פתרון ראוי", ציין הרב פרץ.

פרץ הוסיף כי גם השינויים הנצרכים בעסקת המאה הם אתגר המונח לפתחו. "תכנית המאה של הנשיא טראמפ טומנת בחובה ריבונות מבורכת אך גם סכנות גדולות להתיישבות, ובממשלה אוכל להשפיע על אותם מהלכים בעייתים באמצעות חברותי בועדת השרים לעניני חקיקה ודרכים נוספות".

השר הוסיף כי "כפי שניתן לראות כבר כעת מפניות שמגיעות אלינו מגורמים ציבוריים שונים, הבית היהודי מהווה כתובת בממשלה לאנשי ונשות הציונות הדתית. המשימה ברורה ועל שכמנו מוטלת האחריות לעבוד קשה ולהצליח".

במכתבו ציין הרב פרץ כי במסגרת הפעולות להתחדשות השורות בבית היהודי הנחה את מנכ״ל המפלגה, ניר אורבך, להכין תכנית בעבודה בנושא. "כפי שהבטחנו מראש, אנו ניגשים כעת לפעולות התחדשות ושדרוג הבית היהודי. הטלתי על מנכ"ל המפלגה, ניר אורבך, להציג לי תכנית עבודה שכוללת לוחות זמנים לעריכת מפקד גדול לציונות הדתית. מיד לכשתוצג ותאושר התכנית, נדאג לפרסמה בצורה רחבה ביותר".

מנכ"ל הבית היהודי ניר אורבך הוסיף, "כפי שהבטחנו, אנחנו חוזרים לשיטת הבחירות שקיימת בחוקת הבית היהודי- מפקד גדול ופריימריס. המטרה היא לאחד את כולם תחת קורת גג אחת. אין מקום ליותר ממפלגה אחת גדולה מימין לליכוד. הציבור לא יסלח לנו אם נמשיך להתנהל שוב כרסיסי מפלגות שלא יודעות להתאחד מוקדם ככל האפשר. אנו מקימים ועדה לשינויי חוקה, שתתאים את הסעיפים הרלוונטיים בחוקה בהתאם למציאות הפוליטית הקיימת וכן ועדה שתנהל את המפקד".

"המפקד יהיה פתוח לכולם. בימים הקרובים אפגש אי"ה עם כל הגורמים הרלווטיים, נציגי השטח בבית היהודי וכן עם יועצים חיצוניים על מנת לגבש תוכנית מפורטת שתוגש בהקדם האפשרי ליו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ", הוסיף אורבך.