ח"כ יוליה מלינובסקי: "דין תל אביב כדין בני ברק"

בעקבות הדיווחים המתרבים אודות הפרת ההנחיות בתל אביב מפתיעה ח"כ מלינובסקי ומבקשת להקביל את בלייני תל אביב למפרי ההנחיות בבני ברק

מיכל לוי , י"ב בסיון תש"פ

ח"כ יוליה מלינובסקי
ח"כ יוליה מלינובסקי
צילום: ישראל ביתנו

בעקבות הדיווחים המתרבים אודות הפרת ההנחיות בתל אביב, מפתיעה ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) ומבקשת להקביל את ההתייחסות למפרים מתל אביב ליחס המשטרתי הנוקשה שזכו תושבי בני ברק בשיא הגל הראשון.

"דין תל אביב כדין בני ברק", כך כתבה מלינובסקי בדף הפייסבוק והחמיאה לציבור החרדי. "כולנו ראינו את ההשלכות של הניתוק החברתי ואת הסבל שחוו הציבור וההנהגה החרדית בגל הראשון של הקורונה".

"עם זאת, יאמר לזכותה של החברה החרדית שהיא הפנימה את המצב מהר מאוד למרות הניתוק התקשורתי והחברתי. השיפור המדהים ביחס של המגזר החרדי לעמידה בהנחיות והנהלים בשגרת הקורונה, הוא דוגמא ומופת לכלל האוכלוסייה", ציינה.

בדבריה קראה מלינובסקי להתייחס למסיבות בתל אביב באותה מידת חומרה ששפטו את מפרי ההנחיות בבני ברק. "כשאני רואה את הזלזול בהנחיות כפי שקרה בימים האחרונים במסיבות על גגות מגדלי מגורים בתל אביב אני מתקוממת ומזדעזעת. אסור לנו לעשות איפה ואיפה".

"כפי שגופי התקשורת, עיתונאים מהמגזר, הציבור הישראלי ובכללם אני ידענו להתקומם על התנהלות המגזר החרדי בגל הראשון, אנחנו צריכים להתייחס בדיוק באותה חומרה גם להתנהלות כפי שראינו במסיבות בתל-אביב", דרשה.

"שלחתי מכתב ליו"ר ועדת הקורונה, חה"כ יפעת שאשא ביטון ולשר לבטחון פנים, אמיר אוחנה, כדי לקיים דיון בהול בנושא היחס להנחיות משרד הבריאות בשגרת הקורונה".

"זה לא מקובל בשום צורה שהמסיבות הראוותניות האלו מתקיימות במרחב העירוני עם גובה דציבלים שלא יבייש אף פסטיבל וזיקוקים בשמי העיר ללא שום התראה, בניגוד מוחלט לכללי איסור ההתקהלות של משרד הבריאות. תתארו לכם שבליל שבועות, מנייני הלימוד הנהוגים לאורך כל הלילה היו נערכים במרחב הציבורי עם שירים, תפילות וריקודים - איך היינו מגיבים?"

"ושוב אני אומרת אסור לעשות איפה ואיפה, מה שאנחנו מצפים שיקרה בבני ברק ובאלעד אנחנו צריכים לדרוש מכולם. דין תל אביב כדין בני ברק", חתמה מלינובסקי.