השרה ציפי חוטובלי:
"מה רצו בנט ושקד? להשתמש ולזרוק"

שרת ההתיישבות ציפי חוטובלי במתקפה על ראשי 'ימינה' נפתלי בנט ואיילת שקד, "הקמת הימין החדש היתה יריקה בפניהם של המצביעים".

ערוץ 7 , י"ב בסיון תש"פ

ציפי חוטובלי
ציפי חוטובלי
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

שרת ההתיישבות ציפי חוטובלי (ליכוד) תקפה היום (חמישי) את ח"כ נפתלי בנט ואת ח"כ איילת שקד מימינה, וטענה כי הם אינם מייצגים את הציונות הדתית ובסך הכל רצו "להשתמש ולזרוק".

בראיון לרשת ב' נשאלה חוטובלי אודות המתקפה של אנשי ימינה על הליכוד סביב העברת הועדה לבחירת דיינים לשליטת החרדים, והשיבה " מה רצו בנט יחד עם שקד, מה רצה הצמד הפוליטי הזה לעשות לציונות הדתית? להשתמש ולזרוק".

"עצם הקמת הימין החדש היתה יריקה בפנים של הרבה מאוד מצביעים שהלכו אחריהם ובאמת האמינו שהם ידאגו לאינטרסים שלהם", ציינה חוטובלי וטענה כי המתקפות של בנט ושקד בנושא הוועדה לבחירת דיינים אינן כנות, "בא בנט ואמר 'אני לא מש"ק הדת שלכם, אני לא מתעסק בדיינים, אני לא מתעסק ברבנים, אני רוצה להתעסק בסוגיות ברומו של עולם'".

חוטובלי ציינה בהקשר זה גם את עמדתה לפיה, "אין מקום לדעתי לציונות הדתית להרגיש שהיא מגזר נפרד. הציונות הדתית היא לא מגזר במובן שצריך לדאוג לצרכיו הפרטיים".

בהמשך תקפה השרה לענייני התיישבות אישית את ח"כ איילת שקד לאחר שזו תקפה אותה לפני מספר ימים במליאת הכנסת. "את חיזרת אחרי הליכוד בצורה כל כך מופגנת, את ביקשת מנתניהו שישריין אותך כל כך הרבה פעמים".

"כולם יודעים שבסוף הרצון שלך האמתי זה להיות בליכוד", תקפה חוטובלי את שקד והוסיפה, "המתקפה הזאת הייתה צבועה וצינית".

במהלך הראיון התייחסה שרת ההתיישבות גם לסוגיית הריבונות וטענה, "הריבונות היא אחד ההישגים הכי גדולים שהימין הפוליטי יכול להביא היסטורית. אני חושבת שזה חלון הזדמנויות שלא יחזור".

עם זאת היא ציינה בנוגע לתכנית טראמפ, "יש בה חלקים שאני מסכימה אתם וחלקים שאני לא מסכימה אתם. אבל בדבר אחד אין מחלוקת טראמפ הציג את התכנית הידידותית ביותר עבור האינטרס הביטחוני של ישראל".

"אני מתנגדת לכל קונספציה שאומרת שבתנאים מסוימים תקום מדינה פלסטינית. בעיניי בין הים לירדן אין מקום לישות זרה", הדגישה השרה חוטובלי.