מיקי זוהר מתריע מפירוק הממשלה

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר מתריע כי אם חילופי האשמות בתוך הממשלה יימשכו הדבר עלול להביא לפירוקה.

ערוץ 7 , י"ב בסיון תש"פ

מיקי זוהר
מיקי זוהר
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

יו"ר הקואליציה, חבר הכנסת מיקי זוהר, התייחס בגל"צ לחילופי ההאשמות בין הליכוד לכחול לבן.

"הממשלה הוקמה למען מדינת ישראל ולא למענינו הפוליטיקאים", אמר זוהר. "כשאני רואה את הכנסת מתפקדת אני מבין שעשינו את ההחלטה הנכונה. כחול לבן הם לא בובות על חוט. צריך לזכור שהם לומדים את התיקים והמשרדים שלהם כי הם לא מגיעים עם אותו ניסיון של שרים ואני יודע שיש שיתוף פעולה מלא. אני משתף איתם פעולה לחלוטין".

זוהר הגיב גם לדברים שאמרה השרה רגב בריאיון בידיעות אחרונות נגד בני גנץ וטען, "נגרם לה עוול נוראי. הם שאלו אותה שאלות והפכו את השאלות לתשובות של מירי".

"כל הוויכוחים הציבוריים האלה לא פוגעים בקואליציה ולא מסכנים אותה ולא מערערים אותה בקצת כרגע", הסביר. "אבל אני רוצה להגיד דבר אחד שגם אמרתי אותו לבני גנץ - אם התקיפות האלה יימשכו תגיע הידרדרות ומאוד קשה לעצור אותה. אם המתקפות בינינו לא ייפסקו הממשלה תתפרק. לכן אני קורא לכל הצדדים להרגיע, להסתכל על האזרחים ולדאוג לצרכים שלהם ולאינטרסים שלהם בלבד".

במהלך הריאיון, נשאל זוהר האם לדעתו המדינה צריכה להשתתף בהוצאות ביתו הפרטי של ראש הממשלה, יו"ר הקואליציה הגיב: "אני חושב שהזוי שראש ממשלת ישראל שעובד במשרה מלאה למען האזרחים ואין לו שום הכנסה חוץ מ-18 אלף נטו, יצטרך לשלם על החזקת ביתו וזה לא משנה אם הבית הוא בקיסריה או בירושלים. לא רק ראש הממשלה נתניהו, כל ראש ממשלה שעושה פאוזה בחיים שלו ובא להקדיש את חייו למען אזרחי ישראל - לא סביר בעיני שבסוף החודש לא תישאר לו אגורה שחוקה".