נציבות שירות המדינה אישרה את מינויו של חזי לוי למנכ"ל משרד הבריאות

ועדת המינויים בראשות נציב שירות המדינה אישרה את מינויו של פרופסור חזי לוי לתפקיד מנכ"ל משרד הבריאות.

ערוץ 7 , י"ג בסיון תש"פ

פרופ' חזי לוי
פרופ' חזי לוי
צילום: דוברות המרכז הרפואי ברזילי

ועדת המינויים בראשות נציב שירות המדינה, הרב פרופסור דניאל הרשקוביץ, אישרה את מינויו של פרופסור חזי לוי לתפקיד מנכ"ל משרד הבריאות.

שר הבריאות יולי אדלשטיין יביא את המינוי לאישור סופי בישיבת הממשלה.

פרופ' לוי, מומחה לכירורגיה, השתתף במלחמת לבנון הראשונה ולאחר מכן עמד בראש משלחת לסיוע הומניטרי של צה"ל לקוסובו והשתתף במשלחות רפואיות לסיוע הומניטרי בזאיר, קניה, מקדוניה, טורקיה ורואנדה. כקצין רפואה ראשי בנה מחדש את משק הציוד הרפואי בצה"ל.

"פרויקט חייו" של פרופ' לוי היה הקמת חדר המיון, בית חולים קרקעי וחדרי ניתוח הממוגנים של בית החולים ברזילי הנחשבים כיום לאחד הממוגנים והטכנולוגיים ביותר בעולם.

בשנה האחרונה בית חולים ברזילי בהנהגתו זכה למקום שלישי בסקר שביעות רצון של הציבור – קפיצה משמעותית מהעבר. במקביל, הוא הקים רפואה משלימה ללא תשלום לילדים המאושפזים בבית החולים.

בסביבתו של אדלשטיין אומרים כי "פרופ' לוי נחשב כמנהל סמכותי שנלחם עד הסוף כדי להשיג את מה שהגוף אותו הוא מייצג זקוק לו. כך היה בתקציבים שהשיג לחדר המיון הממוגן בבית החולים וכך היה במהלך הקריירה הארוכה שלו בצבא. כמו כן יש לו ניסיון רב ברפואת חירום, דבר שהיווה פרמטר חשוב בבחירת שר הבריאות בו".

שר הבריאות אמר כי "בעת כזו, עם הצורך להתכונן לגל שני של נגיף הקורונה ועם הצבתה של מערכת הבריאות בראש סדר העדיפויות של ישראל, פרופ' חזי לוי הוא האדם הנכון לתפקיד. הניסיון הרב שצבר לאורך השנים והצלחותיו בזירות השונות מבטיחות את הצלחתו בתפקיד החשוב כל כך של מנכ"ל משרד הבריאות. אני מבקש להודות גם למנכ"ל המשרד הנוכחי משה בר סימן טוב על העבודה המאומצת והחשובה שעשה בתפקיד".