החשוד ברצח מדלן מקאן – רוצח סדרתי?

התביעה בגרמניה חוקרת האם החשוד בהיעלמותה של מדלן מקאן היה מעורב במקרה דומה של שני ילדים גרמנים שנעלמו באופן מסתורי.

תגיות: רצח גרמניה
ניסן צור , י"ד בסיון תש"פ

הילדה מדלן מקאן
הילדה מדלן מקאן
משטרת בריטניה

התקשורת בגרמניה מדווחת כי התביעה המקומית בודקת האם החשוד העיקרי בהיעלמותה וכנראה גם רציחתה של הילדה מדלן מקאן, כריסטיאן ברוקנר, היה מעורב בשני מקרים נוספים לפחות של ילדים שנעלמו בשנים האחרונות.

על פי הדיווח במגזין "דר שפיגל" ברוקנר, אזרח גרמני בן 43 המרצה עונש מאסר בבית הכלא בעיר קיל בגרמניה בגין סחר בסמים, חשוד כי הוא עומד מאחורי היעלמותה של ילדה בת חמש בשם אינקה גריקה שנעלמה בגרמניה בשנת 2015 ושל ילד גרמני שנעלם בפורטוגל בשנת 1996.

ביום רביעי האחרון הודיעו חוקרי פרשת היעלמותה של מקאן, שנעלמה באופן מסתורי בשנת 2007 כאשר היתה בת 3, כי עדויות חדשות קושרות את ברוקנר למקרה. כעת חושדים החוקרים כי ברוקנר עומד גם מאחורי שני המקרים נוספים, לאחר שסיפר לאחד ממכריו בשיחת סקייפ בשנת 2013 כי הוא "רוצה לתפוס משהו קטן ולהשתמש בו במשך מספר ימים" כדבריו.

"דר שפיגל" דיווח כי כאשר אותו חבר אמר לברוקנר כי "זה יהיה מעשה מסוכן" רמז לו ברוקנר כי הוא כבר ביצע מעשה דומה בעבר ואמר כי "לא אם ההוכחות יושמדו לאחר מכן".

עוד נמסר בדיווח כי המשטרה בעיירה המזרחית סטנדל שבמדינת סקסוניה-אנהלט מצאה תכתובות של אותה התכתבות בין ברוקנר לחברו במחשב שהחרימו בתחילת 2016 מנכס שהיה בבעלות ברוקנר, כמו גם בגדי ילדים ותמונות של התעללות מינית בילדים שנמצאו בקרוואן שהיה ברשותו של ברוקנר.

דובר מטעם התביעה בעיר סטנדל הודיע כי "נפתחה חקירה ראשונית האם ישנו קשר בין ההיעלמות של אינגה גריקה ושל מדלן מקאן".