ציפי חוטובלי בשומרון:
שרטוט מפת הריבונות נמצא בעיצומו, נחזק את ההתיישבות

שרת ההתיישבות חוטובלי קיימה סיור עבודה ראשון בשומרון. ראש המועצה יוסי דגן: לא מוכן לוותר על סנטימטר, לא נקבל יישובים מבודדים.

עדו בן פורת , ט"ו בסיון תש"פ

ציפי חוטובלי ויוסי דגן
ציפי חוטובלי ויוסי דגן
צילום: דוברות

שרת ההתיישבות ציפי חוטובלי (הליכוד) קיימה סיור עבודה ראשון בשומרון ונפגשה עם ראש המועצה יוסי דגן.

השניים דנו בין השאר בהחלת הריבונות הקרבה ובהשלכותיה על ההתיישבות היהודית. דגן הציג בפני השרה את מפת הריבונות ואת החששות של ההתיישבות מיצירת ''מובלעות'' מסוכנות של יישובים ישראלים.

"לא ניתן שבמפה יהיו ישובים מבודדים", אמר דגן. ''רוב מוחלט מסיעת הליכוד סבור שיש להחיל ריבונות מבלי להכיר במדינת טרור בלב הארץ ומבלי להפקיר ישובים מבודדים".

השרה חוטובלי אמרה כי ''משרד התיישבות הוקם בצומת דרכים היסטורי. לפנינו הזדמנות להחלת ריבונות על כל היישובים ביהודה ושומרון, ותפקידנו לדאוג שהמהלך יחזק את כל היישובים, ללא הבחנה בין היישובים המבודדים לאלה שלא.

''אנחנו קשובים לראשי היישובים", ציינה חוטבלי, ''שרטוט המפות נמצא עדיין בתהליך עבודה ואנו נפעל להשגת התוצאה שתחזק את ההתיישבות בכל חלקי הארץ".

ראש המועצה האזורית שומרון חיזק את דבריה ואמר: "אני מאוד מודאג. אנחנו נמצאים בצומת שיכול להביא לתוצאה היסטורית של החלת ריבונות ועלול גם להביא להקמתה של מדינת טרור בלב הארץ. כל הישובים ביהודה ושומרון הם מקשה אחת. אין סוג א' וסוג ב', אין גושים ומבודדים, זו סכנה ביטחונית מיידית לעשרות אלפי אזרחים''.

דגן הדגיש בפני חוטובלי: ''ראינו מה קרה בנצרים בגוש קטיף וזו סכנה ברורה לעקירת ישובים בעוד מספר שנים. לכן אנחנו נעמוד כחומה בצורה בנושא הזה. אנחנו מודים לך על השותפות שלך. אנחנו לא חייבים להסכים לכל התוכניות של ראש הממשלה. אני לא מוכן לוותר על סנטימטר, אבל עם כל התוכניות שראש הממשלה עושה, אין מצב שאנחנו נמנעים מהיכולת להגיע למיליון תושבים כאן, אין מצב שאנחנו נגיע למצב של ישובים מבודדים".