דייל בכיר חשוד שהדליף את פרטי הטסים

דייל בכיר בחברת תעופה חשוד שנתן לבעל עסק בתחום התעופה גישה למאגר מידע שנועד לעיניהם של הדיילים בלבד, ובכך חשף פרטים של הלקוחות.

ערוץ 7 , ט"ו בסיון תש"פ

פרטי הטסים נחשפו
פרטי הטסים נחשפו
צילום: איסטוק

הרשות להגנת הפרטיות סיימה לאחרונה חקירה פלילית אותה ניהלה נגד שני חשודים בעבירה של פגיעה בפרטיות בחברת תעופה.

לפי החשד, החשוד, דייל בכיר בחברת תעופה מסר את פרטי ההזדהות שלו לחשוד אחר, בעל עסק בתחום התעופה.

באמצעות פרטי ההזדהות של הדייל הצליח בעל העסק לגשת למאגר המידע שנועד לדיילים, ולצפות בפרטים אישיים רגישים אודות לקוחות החברה.

הפרטים כללו מידע רפואי של לקוחות, מידע אודות טיסות של לקוחות VIP, מידע אודות לקוחות אשר הינם בעלי קילומטרז' טיסה גבוה (milage) ועוד.

מהחקירה שניהלה הרשות עלה, כי במשך שנים נהג הדייל למסור לבעל העסק את פרטי ההזדהות שלו, כדי שיוכל לגשת למאגר המידע ולעשות בו שימוש. כשפרטי ההזדהות השתנו בשל מדיניות אבטחת המידע של חברת התעופה, נהג הדייל לשלוח את הפרטים המעודכנים לבעל העסק.

חברת התעופה היא שדיווחה לרשות להגנת הפרטיות על החשד ובעקבות כך נפתחה החקירה. עם סיום החקירה הועבר התיק למחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה לצורך עיון וקבלת החלטה.

מהרשות להגנת הפרטיות נמסר, "גם מאגרי המידע המנוהלים על ידי גורמים פרטיים כעסקים וחברות, מכילים מידע מהרגישים והאישיים ביותר. מנהלים ועובדים צריכים לנקוט במשנה זהירות בכל הקשור למידע המופקד בידם ולזכור כי שימוש במידע למטרות חורגות, פרטיות או אחרות, מנוגד לדין, בין אם נעשה למטרות רווח ובין אם לאו. מסירת הרשאות גישה למי שאינו מורשה לכך ושימוש לא מורשה במידע למטרות זרות, הם עבירה מסוג פשע, אשר העונש בצידה הינו עד חמש שנות מאסר בגין פגיעה בפרטיות".