השר אריה דרעי: נקים גוף שיעסוק בבעיות הדרוזים

שר הפנים דרעי במאהל המחאה של הדרוזים בירושלים: אני מתכוון להסתער על בעיית התכנון ביישובים הדרוזיים

ערוץ 7 , ט"ו בסיון תש"פ

דרעי במאהל הדרוזים
דרעי במאהל הדרוזים
צילום: דוברות משרד הפנים

שר הפנים, אריה דרעי, ביקר בצהריים (ראשון) במאהל המחאה של העדה הדרוזית בקריית הממשלה בירושלים.

במאהל קיבלו את השר, ראש העדה הדרוזית מואפק טריף, יו"ר פורום ראשי הרשויות הדרוזיות וראש מועצת סאג׳ור ג'אבר חמוד. בפגישה נכחו גם סגן שר הפנים יואב בן צור ומנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן.

השיח טריף וראש המועצה חמוד הביעו בפני השר את תודתם על עבודת המשרד לטובת הרשויות הדרוזיות. במקביל הביעו תרעומת על חוסר התקציב לשנה הקרובה, קידום תוכנית חומש וכן ביקשו לבטל את חוק קמיניץ.

ברצונם של ראשי הרשויות להתחיל לשבות רעב החל משבוע ולהשבית את הרשויות הדרוזיות. המוחים מעוניינים בהחלטת ממשלה מקיפה שתיתן מענה למגוון הצרכים של הרשויות והחברה הדרוזית.

השר דרעי אמר: "בשנה שעברה הובלנו החלטת ממשלה לשנת 2019 שבה תקציבים רבים ומשרד הפנים כבר ביצע את רוב ההחלטה עד כה וכעת הרשויות הדרוזיות קיבלו עוד 20 מיליון שקלים כסיוע בגין משבר הקורונה".

"תחום התכנון והבנייה חזר אלינו ויש בדבר הרבה אחריות. בכוונתי להסתער על הנושא של תכניות המתאר וסוגיות התכנון. נקים גוף שיעסוק בבעיות אלה ברשויות הדרוזיות", הוסיף.

עוד ציין השר, "לגבי תכנית החומש, תהיה בודאי תכנית אך יש צורך להעביר את תקציב המדינה קודם לכן. בהחלטת הממשלה שעולה היום, יש סעיף שביקשתי להכניס ובמסגרתו הממשלה מנחה להכין תכנית חומש לחברה הדרוזית. משרד הפנים יעשה ככל יכולתו לסייע לרשויות הדרוזיות ואני מודה לכם על שיתוף הפעולה עם המשרד".