נלכד המחבל שרצח את עמית בן יגאל הי"ד

השב"כ תפס את המחבל החשוד בהשלכת האבן במהלך פעילות מבצעית בכפר יעבד ממנה נפגע ונהרג לוחם גולני.

ערוץ 7 , ט"ו בסיון תש"פ

הותר לפרסום כי בתום פעילות מודיעינית ומבצעית מאומצת של שב"כ, צה"ל ומשטרת ישראל, נעצר ונחקר בשב״כ בשבועות האחרונים המחבל נזמי אבו בכר החשוד בביצוע פיגוע השלכת האבן בכפר יעבד בליל ה-12 במאי במהלכו נהרג לוחם צה"ל סמל ראשון עמית בן יגאל הי"ד.

החשוד, תושב הכפר יעבד בן 49 והוא מתגורר במבנה ממנו הושלכה האבן אשר פגעה בחייל. בחקירת השב"כ עלה כי החשוד השליך את האבן מגג ביתו בליל האירוע בו נהרג הלוחם.

הודעה על לכידת החשוד נמסרה למשפחת בן יגאל על ידי נציגי צה"ל ושב"כ.

מפקד החטיבה המרחבית "מנשה", אלוף-משנה יאיר פלאי, אמר כי "בחטיבה המרחבית ״מנשה״ נערך בשבועות האחרונים מבצע ממושך וממוקד בכל שעות היום והלילה, במטרה לסגור מעגל על המחבל שחשוד בהריגת סמל-ראשון עמית בן יגאל ז״ל. מבצע זה נערך בשיתוף פעולה של כוחות הביטחון, בהובלת סיירת גולני. נמשיך לפעול בכל דרך אפשרית על מנת להבטיח את ביטחונם של תושבי הגזרה, ואת הבאתם לדין של אלו שינסו לפגוע בו".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לתפיסת המחבל ואמר, "אני רוצה לשבח את צה״ל, השב״כ וזרועות הביטחון על שתפסו את הרוצח השפל של עמית בן יגאל ז״ל. אני נתתי הנחייה להרוס את ביתו של המרצח הזה. מי שמנסה לפגוע בנו - ידנו משגת אותו, במוקדם או במאוחר. בשנים האחרונות אתם רואים שזה במוקדם".

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ הוסיף, "כוחותינו שמו את ידם על המחבל השפל שהרג את לוחם סיירת גולני, עמית בן יגאל ז׳׳ל. אני מקווה שתפיסת המחבל הארור, תנחם את הוריו של עמית, אותם פגשתי לפני שבוע, ולו במעט. מי שיפגע באזרחי ישראל וחיילי צה׳׳ל - ישלם על כך מחיר כבד. נגיע לכל אחד ובכל מקום.טוען....