קמפיין ''המכבסה'' של האיחוד הלאומי: זו לא ריבונות, זו מדינה פלסטינית

ח״כ בצלאל סמוטריץ׳: ״בריבונות אמיתית נתמוך בכל הכח. מול מדינה פלסטינית נעמוד כחומה בצורה״.

ערוץ 7 , ט"ו בסיון תש"פ

מפלגת האיחוד הלאומי יוצאת בקמפיין נגד המדינה הפלסטינית "המסתתרת" לטענתה מאחורי התוכנית להחלת הריבונות.

הקמפיין, תחת הכותרת ״שובה של המכבסה״, מזכיר כיצד אירועים משמעותיים וכואבים לאזרחי ישראל "כובסו" לטובת שיווקם לדעת הקהל הישראלית: ''המילה טרור שהפכה לקורבנות השלום, הגירוש שהפכה להתנתקות, טילים שהפכה לטפטופים ונסיגות שהפכה לפעימות''.

באיחוד הלאומי אומרים כי המילה "ריבונות" היא לא יותר ממילה מכובסת למדינה פלסטינית. "לראשונה ממשלה בישראל תחתום על מפה עם נכונות ישראלית להקמת מדינה פלסטינית על 70% משטחי יו״ש תוך הבטחת רצף טריטוריאלי, אירוע אשר לא קרה אף בהסכמי אוסלו. בנוסף ישראל תסכים לחנק והקפאת יישובי יהודה ושומרון".

עוד מוסיפים באיחוד הלאומי כי התנאים המוצבים לפלסטינים בתכנית עלולים להתבטל על-ידי כל ממשל חלופי שיוקם בארה״ב או אפילו על ידי ראש הממשלה החליפי בני גנץ, ומזכירים כי נתניהו עצמו כבר קבע תקדים של ויתור על תנאים אותם הציב בעצמו בהסכם חברון.

יו״ר האיחוד הלאומי ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ אמר, "יותר מדי פעמים מדינת ישראל הלכה לויתורים ולכינונה של מדינה פלסטינית ובתגובה קיבלנו הרוגים וטרור. ארץ ישראל אינה נושא למו"מ והקמת מדינה פלסטינית זו לא אופציה. אנו תומכים בהחלת הריבונות על חבלי המולדת ביהודה ושומרון, אנחנו מתנגדים מכל וכל להקמת מדינת טרור בלב ארץ ישראל. אדוני ראש הממשלה תביא מפת ריבונות אמיתית ותמצא אותנו תומכים בך במלוא הכח מהאופוזיציה. תקדם מפת מדינה ערבית בלב ארץ ישראל, תמצא אותנו כחומה בצורה".

מנכ״ל האיחוד הלאומי יהודה ולד: ״אנחנו רוצים ריבונות וניתן להשיג פה מהלך היסטורי, ולכן כל כך חשוב שכולנו יחד נעמיד דרישה ברורה לתקן את המפות ולמנוע הקמת מדינה פלסטינית וכל פגיעה בהתיישבות. עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה זה לא סתם סלוגן, זה החזון של ארץ ישראל השלמה שאסור לנו לוותר עליו. לעולם״.