יהודה גליק בירך "הגומל" על הר הבית

חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק עלה להר הבית ובירך הגומל לאחר שניצל מלינץ' אלים שבוצע בידי ערבים בסוף השבוע שעבר.

תגיות: יהודה גליק
יהונתן גוטליב , ט"ז בסיון תש"פ

ח"כ לשעבר יהודה גליק עלה הבוקר (שני) להר הבית ובירך "ברכת הגומל" על שניצל בסוף השבוע שעבר מלינץ' רצחני שבוצע על ידי צעירים ערבים עת שהגיע לנחם את משפחתו של איאד אלחלאק.

"לפעמים אתה יושב בבית וזה הרבה יותר נוח, אבל מי שמאמין שה' ציווה עלינו להפוך את המקום זה למקום יותר טוב צריך לעשות את זה", אמר גליק על הר הבית.

"ולפעמים ילעגו ולפעמים יצחקו עליך ולפעמים אפילו ינסו לרצוח, אותך אבל אנחנו פה בשביל להביא שלום ולהפוך את העולם הזה לעולם טוב. את זה אנחנו נעשה ולא נשבר", הוסיף. "תודה רבה רבונו של עולם על החסד שאתה עושה עמדי".

כפי שפורסם, בשבוע שעבר הוכה והותקף גליק כשהגיע לנחם את משפחתו של אלחלאק, צעיר ערבי עם מוגבלויות שנהרג בשוגג בידי שוטרי מג"ב לאחר שנחשד כי מחזיק אקדח בידו.

"אני מאושר שאני בחיים", אמר גליק לכאן מורשת בתחילת השבוע. "זו היתה קבוצה של עשרים שלושים גורמים אלימים ורצחניים שניסו לרצוח אותי וב"ה הקב"ה הציל אותי".

גליק שיחזר את הדקות הארוכות בהן כבר ראה את המוות שלו קרוב. "אני יו"ר עמותה שהקמתי בשם שלום ירושלים, שבעצם אנחנו מנסים לקדם בכל העולם שלום ושיח בין אנושי", אמר.

"מאוד הזדעזעתי שבוע שעבר מהאירוע שבו אנשי המשטרה הרגו אדם עם מוגבלויות ובאתי להביע את נחמתי כאחד האדם", סיפר. "לצערי, איך שנכנסתי לאוהל המנחמים קם שם אחד מבני המשפחה ושאל אותי איך קוראים לי, אמרתי לו 'יהודה גליק', אז הוא אמר לי שאני לא רצוי פה".

"אמרתי לו שאני מכבד את זה ואני יוצא ואז קרה משהו די סוריאליסטי", ציין, "קמתי לצאת ואז קמה אישה ואמרה לי 'אתה לא רצוי כי אתה איש של שנאה ואלימות ופה זה בית של אהבה ושלום'. לא סיימה את משפטה ונכנסו פנימה כעשרה חבר'ה בראשותו של מפקד עם מדים שחורים ופשוט הפליאו בי את מכותיהם".

הוא תיאר אלימות קשה שהופנתה כלפיו על ידי אותם ערבים. "הם דחפו אותי במורד המדרגות, שזה עשרים וחמש מדרגות, ופשוט לא הפסיקו לבעוט, לחבוט, לתת אגרופים וחבטות במשך כמאה חמישים מטר, עד שהגעתי למזלי הטוב לתחנת כיבוי אש שהייתה בקצה הרחוב, אבל הם עשו את כל אשר לאל ידם".