ח"כ עודד פורר תוקף:
אחמד טיבי - חבר בכיר בקואליציית נתניהו

יו"ר סיעת ישראל ביתנו טוען כי בליכוד מנסים לארגן לח"כ אחמד טיבי את תפקיד יו"ר הכנסת על חשבון מפלגתו.

חזקי ברוך , י"ז בסיון תש"פ

עודד פורר
עודד פורר
צילום: קובי ריכטר/TPS

בישראל ביתנו זועמים על החלטת יו"ר הכנסת יריב לוין לדחות למועד בלתי ידוע את הכינוס של הוועדה למעמד האישה בראשה עתיד לעמוד ח"כ עודד פורר.

פורר, יו"ר סיעת ישראל ביתנו אמר כי "בחוק הראשון שהעביר גפני בועדת הכספים הוענקו אחר כבוד 200 מיליון ש"ח תוספת בהתאם לסיכום בין גפני לטיבי וכעת יריב לוין מעכב את הקמת הוועדה לקידום מעמד האישה כדי לתת לאחמד טיבי סגן יו"ר כנסת נוסף. הסיפור הוא פשוט - בליכוד העדיפו שלושה סגני יו"ר כנסת מהמשותפת (לחלק גדול מהקדנציה) ואפילו לא אחד מישראל ביתנו".

הוא הוסיף כי "יו"ר הכנסת רצה לצ'פר את טיבי, מסיבותיו (הסרת הסתייגויות, סיוע בצמצום פיליבסטר, קיזוזים ועוד) הודיע שהוא מעניק לו את הסגן הרביעי וכמובן שדרישתו היא שישראל ביתנו תשלם את המחיר. כל זאת במחיר של עיכוב בהקמת הוועדה לקידום מעמד האישה עד שנתרצה לאולטימטום שהציב לטובת טיבי".

"מבחינתו, שקידום נושא המאבק נגד אלימות ורצח נשים, מציאת פתרונות לנשים עצמאיות בתקופת הקורונה, יחכו, העיקר שטיבי יהיה מרוצה. אנחנו לא מתנהלים באולטימטומים ובסחיטה באיומים. מבחינתינו היתה הסכמה בין סיעות האופוזיציה לקואליציה, ואין מקצה שיפורים אחרי שיש הסכם", סיכם פורר.

בחדשות כאן פורסם כי גורמים פוליטיים טוענים שמדובר בניסיון של לוין להפעיל על ישראל ביתנו כדי שיוותרו דווקא לסיעת ימינה על תפקיד סגן יו"ר הכנסת.