צפו: קרוביו של בן אוליאל התעמתו עם ח"כ טיבי

בפתח הדיון בשלב הטיעונים לעונש במשפט הרצח וההצתה בדומא התעמתו קרובי משפחתו של עמירם בן אוליאל עם חבר הכנסת טיבי. צפו

ערוץ 7 , י"ז בסיון תש"פ

ח"כ אחמד טיבי, וח"כים נוספים מהרשימה המשותפת השתתפו בצהריים (שלישי) בטיעונים לעונש בתיק דומא ולפי פתיחת הדיון התעמתו עם בני משפחתו של עמירם בן אוליאל.

בעקבות העימות דרש עו"ד אשר אוחיון אשר מייצג את בן אוליאל כי הח"כים הערבים יוצאו מהדיון. לאחר שהשופטים נכנסו לאולם הסתיימה המהומה.

בדיון הגישה אשתו של בן אוליאל להגיש מכתב לשופטים בו כתבה, "משפחת דוואבשה עברה אירוע נורא, היה מגיע להם, שהם יקבלו משפט צדק, משפט שיביא דין אמיתי. במקום זה, הם מקבלים הצגה ותפירת תיק לאדם חף מפשע. אזרחי ישראל ראויים לבימ"ש ששופט צדק ואמת ולא למערכת שלא ניתן לסמוך עליה כלל".

בנוסף חזרה בן אוליאל על טענותיה כי בעלה, עמירם חף מפשע. היא הזכירה את העינויים הקשים שעבר בעלה. "טעיתם בענק, ישרתם קו, עם הפקה של השב"כ שהחליטו להביא תוצאת בחקירת דומא ויהיה מה. הכשרתם הפקת יח"צ בחדרי החקירות, מענים, ואז רצים לצלם אחרי כאילו הכאבים חלפו, כאילו הפחד הוסר, כאילו מי שעבר עינויים חוזר לרצון חופשי שעות אחרי באותם חדרים ועם אותם אנשים. קבעתם אמות מידה חדשות בחדרי החקירות בישראל, אפשר לענות, להרביץ ולעשות בנחקר ככל העולה ברוחם של החוקרים - העיקר שתתן תמונה בסוף שהנחקר נראה בסדר ובימ"ש ירשיע אותו על מגש של כסף".

"בעלי נענש כבר בחקירות, נענש על לא עוול בכפו הכאבים והצלקות הנפשיות שהעינויים הותירו בו, הם עונש כבד יותר מכל ענישה. מעטים האנשים בישראל שכך נענשו בידי השלטון, שקיבלו כמו בימי האינקוויזיציה וימי הביניים את העונש על גופם בפועל, במלקות ובעינויים קשים", כתבה לשופטים.