ירושלים: תיקונים בתכנית המדרחובים

רחובות שוק מחנה יהודה יישארו פתוחים בימי שישי. חניה חינם לשעתיים תינתן לבאי השוק בחניון שערי צדק הישן בימים רביעי, חמישי ושישי.

ערוץ 7 , י"ז בסיון תש"פ

בכירי העירייה ונציגי הסוחרים
בכירי העירייה ונציגי הסוחרים
צילום: דוברות

שבוע לאחר פתיחת תכנית המדרחובים החדשה בעיר הכריז היום (שלישי) ראש העיר משה ליאון על תיקונים בתכנית בעקבות לקחי שבוע הפעילות הראשון.

ליאון קיים היום ישיבה עם סוחרי שוק מחנה יהודה והודיע להם כי החליט לבצע מספר שדרוגים בהתאם להמלצות הדרג המקצועי ויו״ר ועד סוחרי השוק, טלי פרידמן.

בין היתר הוחלט להפסיק את פעילות המדרחוב בימי שישי ברחובות שוק מחנה יהודה, להפעיל שאטלים שיסיעו תושבים מקצה אחד של הרחוב לקצהו האחר וכן לאפשר לבאי השוק להחנות את רכבם בחניון שערי צדק הישן בימי רביעי, חמישי ושישי בשעתיים הראשונות בחינם ובתנאי שיציגו קבלה שתוכיח כי רכשו בסכום של 100 שקלים בחנויות השוק.

חבר המועצה ומחזיק תיק קידום עסקים, יהודה בן יוסף, ציין "בפרויקט זה הסוחרים שותפים מלאים והם חלק שווה בהליך קבלת ההחלטות. בנינו תוכנית דינמית וגמישה המתאימה עצמה לצרכים המשתנים בשטח, עם שדרוגים המותאמים לצרכי הציבור והסוחרים. האגף לקידום עסקים ימשיך לעשות ולסייע כל שניתן למען הצלחת העסקים, הם כח משמעותי במנוע הכלכלי של ירושלים״.

יו״ר ועד סוחרי שוק מחנה יהודה, טלי פרידמן, הוסיפה "אנו, ועד סוחרי השוק, ביקשנו מעיריית ירושלים וראש העיר משה ליאון להשאיר בימי שישי את רחובות השוק פתוחים וכן לאפשר חנייה חינם בשעתיים הראשונות בחניון שע"צ הישן לכל מי שקונה בשוק. המהלך יגדיל את כמות הקונים בשוק ויחזק את הסוחרים ואת באי השוק. אנו סמוכים ובטוחים כי אירועי המדרחוב ימשיכו להגדיל את כמות המבלים והקונים בשוק מחנה יהודה. אני קוראת לכולכם להגיע וליהנות מאווירת חג ייחודית בשוק".

ראש העיר סיכם, "לשמחתי, תכנית המדרחובים מניבה פירות כלכליים לבעלי העסקים ומאפשרת לרבים ליהנות מרחובות מלאים באווירה ומגוון רחב, כמו שרק ירושלים יודעת להציע. החלטתי לבצע שדרוגים נוספים על מנת להבטיח שהפעילות בכל הרחובות תהיה מאוזנת ותיטיב עם תושבי השכונה, בעלי העסקים והמבלים״.