בית שמש זוכרת את הח"כ האגודאי

בית שמש הקצתה את רחוב 'דרכי איש' בעיר על שם ח"כ הרב אברהם שפירא ז"ל

תגיות: בית שמש
מיכל לוי , י"ח בסיון תש"פ

בית שמש
בית שמש
פלאש 90

בית שמש זכרה את חבר הכנסת המיתולוגי של אגודת ישראל הרב אברהם (מוניה) שפירא ז"ל וקראה את רחוב 'דרכי איש' בעיר על שמו.

ההקצאה נחשפה לעיני בנו הנגיד הרב יצחק שפירא במהלך סיור שקיים השבוע בבית שמש כאורחה של ראש העיר ד"ר עליזה בלוך.

הרב שפירא סייר עם ראש העיר ברחבי העיר במשך כשלוש שעות. תחילה נועד עם ראש העיר בלשכתה בהמשך ביקר בפרויקטים שונים בעיר, פגש תושבים וסייר במספר אתרים היסטוריים באזור.

בסוף הביקור, ביקשה ראש העיר משפירא שייאות להצטרף אליה לעוד תחנה לדקות ספורות ואז ערכו בהפתעה את טקס קריאת שם רחוב 'דרכי אי"ש' על שם אביו.

הרב יצחק שפירא המופתע בראותו את שלט הרחוב החדש, פרץ בבכי נוכח המחווה המרגשת.

ראש העיר ד"ר עליזה בלוך אמרה בטקס: "הרב שפירא עסק שנים רבות במצוות צדקה, הוא היה גם יושב ראש ועדת הכספים שנים רבות, והיה מכונה האיש הגדול של המדינה. היתה לו יכולת לשלב את עסקיו הפרטיים, עם עשיה ציבורית ופוליטית מבלי שהכסף יבלבל אותו. יש אחריות מאוד גדולה לקרוא שם רחוב על שמו של מישהו עם מידות ותכונות כאלו, זו מחויבות של בית שמש כלפי עצמה ליצירה, עשיה, אחריות, ותמיכה ציבורית".

הרב שפירא אמר בדבריו: "דרכי איש פירושו של דבר להדוף את השנאת חינם ולהרבות באהבת חינם. אני מבקש להודות לראש העיר שדוגלת בנושא שהיה סמל חייו של אבי, וכאן בבית שמש הוא נמצא במומנטום עצום, ובטוחני שהנושא הזה ייושם תחת הנהגתה המוצלחת של ראש העיר ותגיע לידי הגשמה ומימוש. אני מברך את בית שמש שכל רחובותיה יהיו בתוכן של 'דרכי איש וכל נתיבותיה שלום".