הנהלת "הדסה": אזלו לנו המזומנים

בתי החולים הציבוריים שאינם ממשלתיים נקלעו למצוקה תזרימית, לאחר שהמדינה אסרה עליהם לתת שירותים רפואיים רגילים בתקופת הקורונה.

ערוץ 7 , י"ט בסיון תש"פ

פרופ' זאב רוטשטיין
פרופ' זאב רוטשטיין
צילום: הלל מאיר/TPS

הנהלת בתי החולים "הדסה" בירושלים מתריעה היום (חמישי) על המצוקה אליה נקלעו בתי החולים הציבוריים שאינם ממשלתיים בישראל בעקבות משבר הקורונה.

מהדסה נמסר, "לאור מגפת הקורונה בישראל שגררה הפסקת הפעילות הרגילה של בתי החולים, והפסקת כל השירותים הרפואיים הרגילים לציבור והקופות לטובת שירותי חירום וטיפול בחולי קורונה, נוצר כצפוי בימים אלה משבר תזרימי כספי בכלל בתי החולים הציבוריים, ובכללם בהדסה".

בהדסה מציינים, "המעבר של בתי החולים מתקציב 'גביה מהקופות' ל'תקציב מדינה', מתבצע לדאבוננו באיטיות ותוך מכשולים לא פשוטים. מסתבר שיותר קל לגזור גזירות, מאשר לעמוד במחויבות שהן יוצרות. אי לכך, מבקשת הדסה להודיע על חוסר במזומנים שנובעים מאיחור יישום 'תקציב מדינה' כשיפוי ופיצוי להדסה כמתחייב מהעת הזאת".

"האמור פוגע ביכולת הדסה קודם כל לשלם כרגיל לספקים, ומאיים על יכולת התפעול התקין של בית החולים", מציינים בהדסה.

הנהלת הדסה פנתה למשרדים הממשלתיים הרלבנטיים: הבריאות והאוצר, בבקשה לעקוף את כל המכשולים הביורוקרטים ולהסדיר מיידית את תקציבי ותזרימי בתי החולים הציבוריים לשנה זאת ובכללם הדסה.

"מהספקים מבקשת הדסה לגלות אורך רוח כי בהסתברות גבוהה, הממשלה לא תנטוש בשעה זאת את מערכת הבריאות האשפוזית במדינה", מסרה ההנהלה.