"השמאל השתלט על התאגיד ומבזה את היהדות"

מאות אזרחים פנו אל שר התקשורת ומחו על הצגת דמותו של הבבא סאלי בתכנית 'היהודים באים' בהקשר מיני גס ופוגעני.

ערוץ 7 , כ' בסיון תש"פ

קבר הבבא סאלי
קבר הבבא סאלי
צילום: אלירן אהרון

מאות אזרחים פנו אל שר התקשורת יועז הנדל במחאה ציבורית נגד התאגיד הציבורי, זאת בתגובה על הצגת דמותו של הרב ה'בבא סאלי' (הרב ישראל אבוחצירא זצ"ל) בתכנית 'היהודים באים', משוחקת על ידי השחקן יניב ביטון, בהקשר מיני גס ופוגעני.

'היהודים באים' היא תוכנית מערכונים סאטירית אשר עוסקת בהצגה צינית של דמויות בולטות מהתנ"ך והתרבות היהודית, במימון ובשידור המדינה באמצעות התאגיד הציבורי.

מי שהקים את קול המחאה המרכזי היה ה'פורום לאקטיביזם יהודי', גוף חדש אשר קם לאחרונה ומונה עשרות פעילים, בעיקר סטודנטים צעירים אשר שמו לעצמם מטרה להגן על ערכים יהודיים בישראל, ולקדמם.

חברי הפורום פתחו במחאה ושלחו מעל 3000 הודעות מייל אשר הגיעו למשרדי תאגיד השידור ולשר התקשורת יועז הנדל. הפונים דרשו מהשר להעמיד את יוצרי התוכנית במקומם ולהסיר את התכנים הפוגעניים הממומנים מכספי הציבור ומשלמי המיסים. לטענת הסטודנטים, "השמאל השתלט על התאגיד, ומבזה את היהדות."

הפונים כתבו "לא ייתכן כי בפלטפורמה ציבורית דוגמת ערוץ 'כאן 11' אשר ממומנת ברובה מכספי משלם המיסים, ישודרו תכנים מבזים אשר לועגים לסמליו ותרבותו של העם היהודי".

בנוסף לכך נכתב בעצומה כי "לכל תוכנית סאטירה באשר היא ישנם קווים אדומים, ו'חופש הביטוי' איננו יכול להצדיק כל אמירה". בסוף דבריהם ביקשו חברי הפורום להבהיר כי שידור התכנים האמורים מנוגד ל'חוק השידור הישראלי' הקובע כי "תאגיד השידור הציבורי יספק תוכן לכלל אזרחי מדינת ישראל, וישקף את היות המדינה יהודית ודמוקרטית ואת מורשת ישראל".