עימות בליכוד: ח"כ מיקי זוהר נגד השר ישראל כ"ץ

שר האוצר כ"ץ הבהיר כי יבלום הצעת החוק שמקדם ח"כ זוהר ונועדה למנוע את כניסת חברות האשראי לשוק הביטוח. זוהר תקף בחזרה.

ערוץ 7 , כ"ב בסיון תש"פ

מיקי זוהר וישראל כ"ץ. ארכיון
מיקי זוהר וישראל כ"ץ. ארכיון
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר האוצר, ח"כ ישראל כ"ץ, הודיע הבוקר (ראשון) כי לא יאפשר לחוקק את הצעת החוק למניעת כניסת חברות האשראי לשוק מכירת מוצרי הביטוח.

מדובר במהלך של ח"כ מיקי זוהר עליו הכריז בשבוע שעבר, אשר נועד למנוע פגיעה נוספת בסוכני הביטוח כתוצאה מיוזמתו של יו"ר רשות שוק ההון ד"ר משה ברקת, אשר העניק בשבוע שעבר לחברת כרטיסי האשראי 'מקס' רישיון לשיווק ביטוח.

השר כ"ץ צייץ בחשבון הטוויטר שלו, "בכוונתי לקדם תחרות במשק כאמצעי חשוב להגברת הצמיחה והורדת יוקר המחיה".

"הצעת החוק של ח"כ מיקי זוהר למנוע מחברות כרטיסי אשראי לפעול בשוק הביטוח, מהווה ניסיון לחסום תחרות ולסייע לחברות הביטוח על חשבון הציבור הרחב ודינה להדחות", הדגיש כ"ץ.

ח"כ מיקי זוהר לא נותר חייב, ותקף בחריפות את עמדת שר האוצר, "‏ההחלטה לאפשר לחברות האשראי להיכנס לשוק הביטוח יכלה להיות נכונה אם היו הופכים אותן לחברות ביטוח. כשמצ'פרים בשביל רפורמת בכר והופכים את חברות האשראי לסוכני ביטוח מחסלים ענף שלם. האזרח לא מרוויח אגורה". השר כץ, טוב יהיה ששר בכיר בממשלה יעשה שיעורי בית לפני שהוא מצייץ".

זוהר הוסיף ועקץ את השר כ"ץ, ששימש במשך שנים כשר התחבורה, "היה מצופה משר האוצר להיאבק למען אלפי סוכני הביטוח כמו שנאבק למען ענף המוניות במלחמתו באובר".

בשבוע שעבר טען ח"כ זוהר כי מדובר במהלך מנותק מהמציאות, "החלטתו של משה ברקת הממונה על שוק ההון היא חסרת אחריות ומנותקת מהמציאות, על רקע משבר הקורונה המסכן את קיומם של עסקים רבים בישראל. אין לי ספק ששר האוצר יקדם את עמדת חברי הכנסת ששותפים לה חברי כנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה ולא יאפשר את החלטתו השערורייתית של משה ברקת".

כעת מתברר שזוהר העריך באופן שגוי את האופן בו יפעל השר כ"ץ, וכעת נותר רק לחכות ולראות מה יעלה בגורל ההצעה.