אריה קינג וארגון חוננו: לא מוותרים למחבלים

ארגון חוננו פועל יחד עם אריה קינג למיצוי הדין עם המחבלים שהשליכו לעבר ביתו בקבוקי תבערה בחודש שעבר, זאת למרות שמדובר בקטינים.

ערוץ 7 , כ"ב בסיון תש"פ

דורש להיות בדיונים. קינג
דורש להיות בדיונים. קינג
צילום: חזקי ברוך

כתבי אישום הוגשו נגד שלושה מתוך חמשת המחבלים שהשליכו בקבוקי תבערה לעבר ביתו של אריה קינג, סגן ראש עיריית ירושלים, בשכונת מעלה הזיתים בירושלים.

שלושת החשודים נעצרו ושוחררו למעצר בית, ובתגובה החליט קינג לקחת חלק בהליך מיצוי הדין עם המחבלים, בהתאם לזכויותיו כנפגע עבירה. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את קינג כבר שלח בקשה לביהמ"ש לקחת חלק בדיוני המחבלים.

הפיגוע אירע לפני כחודש, בשעת לילה מאוחרת השליכו חמישה מחבלים שונים בקבוקי תבערה לעבר ביתו של אריה קינג בשכונת מעלה הזיתים במזרח ירושלים. הבקבוקים פגעו במרפסות הבניין, בקירות, בריהוט גינה ועוד. תושבי הבניין השתלטו על האש ובנס לא היו נפגעים בנפש, אולם חלק מדיירי הבניין לקו בחרדה.

שלושה מתוך חמשת המחבלים נעצרו על ידי מסתערבים שהיו במקום. קינג ושכניו חשו הקלה עקב הידיעה כי המחבלים נלכדו, אולם לאחר מספר ימים הופתעו לגלות כי המחבלים הינם קטינים אשר שוחררו למעצר בית, והם שוב נמצאים בקרבה לביתם.

בכדי לוודא שימוצה הדין עם המחבלים פנה קינג לארגון חוננו. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו הגיש בקשה לבית המשפט המחוזי לנוער בירושלים, בה נכתב כי נפגעי העבירה מבקשים למצות את זכויותיהם על מנת "לעשות ככל שלאל ידם כדי שהמחבלים יבואו על עונשם, וימנע מהם או מחבריהם להמשיך במעשיהם הרצחניים".

עו"ד בלייכר ביקש מבית המשפט כי כתבי האישום נגד המחבלים יועברו גם לעיון נפגעי העבירה, וכי נפגעי העבירה יוכלו לנכוח בדיונים בעניינם, במטרה לוודא את מיצוי הדין עם המחבלים תוך התייחסות לפגיעה שעברו.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו מסר, "לצערנו גם היום 50 שנה ויותר לאחר שחרור ירושלים מהאויב הירדני, תושבי ירושלים נתונים מעת לעת להתקפות של מחבלים רצחניים אשר לא משלימים עם עובדת חזרת העם היהודי לארצו. באויב הזה יש להילחם בכל הכלים ובכל העוצמה. אנחנו בחוננו לקחנו על עצמנו ללוות את נפגעי העבירה בהליך המשפטי של המחבלים ולפעול לכך שהדין עם המחבלים ימוצה ברף הגובה ביותר שניתן, במגמה שהרף יעלה מיום ליום בכדי להרתיע ולמגר פעולות חבלה של אויב".

אריה קינג סגן ראש עיריית ירושלים מסר "בכוונתי להגיע לדיונים בבית המשפט ואני דורש שזכות זו תינתן לי, זאת במטרה להיות נוכח ולדרוש שהמחבלים האלו יקבלו את עונשם. אני מתכוון לרדוף את המחבלים ומשפחתם באמצעות תביעה של מיליוני ש"ח ועיקול נכסיהם. מי יודע, אולי מעז יצא מתוק".