תושב דורא: "החייל היה צריך לירות במתנחלים"

"החייל עשה דבר יוצא דופן אבל אני לא מוכן להגיד לו תודה. הוא לא צריך להיות פה. אסור להודות לכיבוש", הגיב תושב כפר דורא ליד חברון

ערוץ 7 , כ"ב בסיון תש"פ

לוחמי צה"ל בחברון
לוחמי צה"ל בחברון
Photo by Wisam Hashlamoun/Flash90

עדאל שדיד, תושב כפר דורא ליד חברון, שמגדיר עצמו כחוקר את הסכסוך הפלסטיני-ישראלי, תוקף את ראש מנהלת חברון הרב הלל הורוביץ וטוען כי הוא "משקר ומזייף" ביחס לאירוע האלים בליל שבת בחברון.

"הוא יודע שהתהליך החינוכי שהוא מדבר עליו מייצר מלא שנאה כלפי הפלסטינים. שעה לפני התקרית, אח של איברהים שהותקף, הותקף גם הוא על ידי מספר מתפרעים מתנחלים, רק בגלל שהוא עבר מולם. ככה הם מחונכים".

שדיד המשיך ואמר: "החייל עשה דבר יוצא דופן, אבל אני לא מוכן להגיד לו תודה. הוא לא צריך להיות פה. אסור להודות לכיבוש. החייל היה צריך להתנהג מול התוקפים כמו שהיה מתנהג עם תוקף פלסטיני ולירות בהם".

לטענתו, "כולם יודעים שאין שום אפשרות שהאזור יגיע למצב של שלום. עד לפני שנה היו משקיפים בין-לאומיים שהנוכחות שלהם הפחיתה את המתקפות של המתנחלים".

בינתיים, המשטרה זימנה לחקירה ארבעה חשודים במעורבות באירוע, אחד מהם כבר התייצב ונעצר. עורך הדין איתמר בן גביר, שמייצג את אחד החשודים, אמר היום כי מרשו, שאינו לומד בחברון, יתייצב לחקירה. לדבריו, "הערבי המצולם אינו תמים כפי שניסו להציג אותו. הוא פגע עוד קודם לכן במספר צעירים והם הגיבו".