בכירים בליכוד נגד ראשי יש"ע: משוגעים

התבטאויות קשות של בכירים בליכוד בשיחות סגורות כלפי הנהגת ההתיישבות ביו"ש המתנגדת לתכנית המאה, "מסתובבים עם המפה הלא נכונה".

ערוץ 7 , כ"ג בסיון תש"פ

נתניהו עם ראשי מועצת יש"ע. ארכיון
נתניהו עם ראשי מועצת יש"ע. ארכיון
צילום: דוברות

בכירים בליכוד, המצוטטים הבוקר (שני) בעיתון "ישראל היום", תוקפים בחריפות בשיחות סגורת את הנהגת ההתיישבות ביהודה ושומרון על התנגדותה הפומבית להחלת הריבונות על פי תכנית המאה.

הבכירים מכנים את ראשי מועצת יש"ע "חסרי אחריות" ואף "משוגעים", ומאשימים אותם בהפצת מידע שגוי בכל הקשור למפות של התכנית.

"אחרי 70 שנה של ציפייה, דווקא המתיישבים יהיו אלו שיהרסו את האפשרות ההיסטורית להחלת הריבונות. הם מסתובבים בין השרים והח"כים, מתראיינים בתקשורת, מתדרכים כל מי שאפשר נגד התוכנית והם אפילו לא יודעים את הפרטים שלה עד הסוף", אומרים בליכוד.

בכירי הליכוד מספרים כי בעקבות התנגדות חלק מראשי המתיישבים, הם נדרשו להבהרות מול ממשל טראמפ. "האמריקנים אומרים לנו דבר כזה: 'כל העולם הערבי נגד תוכנית המאה, כל האירופאים גם נגד, השמאל האמריקני והישראלי גם מתנגדים. ועכשיו אפילו הימין מתנגד - אז למה בכלל לבצע את התוכנית הזאת?!' מה אפשר להשיב להם על זה?!".

"המפה שראשי המתיישבים מסתובבים איתה היא לא המפה הנכונה", טוענים אותם בכירים, "לראש הממשלה יש יותר מעשר מפות שונות, בכל מפה יש תרחיש אחר, המפות השונות נועדו לשיחות עם האמריקנים ויכול להיות שבסופו של דבר יקחו חלק ממפה מסוימת, יחברו אותו עם חלק אחר ממפה אחרת וכך ייצרו משהו בתיאום עם האמריקנים. בינתיים הם מסתובבים ומטעים את כל מי שהם מדברים איתם".

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ הגיב "חבריי בליכוד, קצת ריספקט בבקשה. עד היום כל מה שהעלנו ביחס לתכנית מדיניות התממש. כשכולם היו באופוריה של מהלכים פורצי דרך, ידענו להתריע בזמן אמת. עד היום אתם לא שלמים עם חלק מההצבעות שלכם.

מצופה לפחות שתתייעצו, שתשתפו שלא תסתירו. בטח שלא תהפכו אותנו לשק חבטות סהרורי בעוד אנחנו מצביעים על עובדות שאתם אולי מנסים להדחיק. קחו אחריות - הביאו לשינוי התכנית והביאו ריבונות בצורה נכונה. אתם יכולים".