ההורים של אושרי אסולין:
"לא הייתה לו קורונה, בית החולים משתיק מחדל"

בהודעת בית החולים נמסר כי אסולין בן ה-26 נפטר כתוצאה מסיבוך של מחלת הקורונה. הוריו אומרים: הוא בכלל לא היה חולה בנגיף

ערוץ 7 , כ"ג בסיון תש"פ

אושרי אסולין ז"ל
אושרי אסולין ז"ל
צילום: באדיבות המשפחה

אושרי אסולין בן ה-26 מכפר סבא הלך אתמול (ראשון) לעולמו, והוגדר כחולה הקורונה הצעיר ביותר שנפטר בישראל.

בבית החולים שיבא בתל השומר, שם אושפז, הסבירו כי אסולין, שכבר החלים מהנגיף נפטר כתוצאה מסיבוך מאוחר של מחלת הקורונה המוכר יותר ויותר בשבועות האחרונים בעולם, דלקת בשריר הלב.

אולם, הוריו טוענים היום כי אין כל הוכחה שבנם בכלל נדבק בנגיף הקורונה, וכי בשום שלב לא קיבלו לידיהם תוצאות בדיקות המעידות על ההידבקות.

רחל ומאיר אסולין אמרו היום לחדשות 12 "זה לא היה קורונה. אנחנו בטוחים. היינו איתו ימים שלמים ולא נדבקנו. אין לנו מסמך אחד שמראה שהוא היה חולה קורונה, באיזשהו שלב הרופא האחראי אמר שאנחנו צריכים להיכנס לשבועיים בידוד כי יש לו קורונה. איך עכשיו יש? 4 בדיקות עשו ולא היה. ביקשנו לראות את הבדיקות, אמרו לנו 'לא יכולים להראות אבל עשינו בדיקה'".

לטענת ההורים, בית החולים התרשל בטיפול בבנם. "איפה הרופאים?", אמרה רחל. "אמרתי לטכנאי מה קורה? כל הסטורציות יורדות, תזמינו רופאים, תצילו אותו, זה מסוכן מאוד. עד שהגיעו רופאים סילקו אותנו החוצה והתחילו להנשים אותו. שלוש הנשמות הילד עבר תוך 40 דקות. מן הסתם שלא עבר חמצן למוח".

"אנחנו רוצים לדעת מה קרה פה", אמרו ההורים, "יש פה כשל מערכתי. בית החולים השתיק את זה בצורה כזאת. הם לא רצו להגיד שפגעו לו במוח".

נדגיש כי בבית החולים עומדים גם הבוקר על האבחנה של אסולין כחולה קורונה, ומבהירים כי הסיבוך של המחלה בו לקה נדיר אמנם, אולם מוכר בשבועות האחרונים הן בעולם והן בישראל. לאסולין לא היו מחלות רקע.