"נאום הלחם" של נפתלי בנט

ח"כ נפתלי בנט תקף היום (שני) את הממשלה. "אל תדברו איתי על בית המשפט ומנדלבליט ושמנדבליט. מתעסקים בשטויות"

יהונתן גוטליב , כ"ג בסיון תש"פ

ח"כ הכנסת נפתלי בנט (ימינה) תקף קשות את הממשלה בנאומו במליאת הכנסת במהלך הגשת הצעת אי-אמון בממשלת גנץ-נתניהו על רקע הכישלון בהערכות לקראת גל נוסף של קורונה.

"התפקיד העליון של מנהיג הוא לדאוג ללחם", אמר ח"כ בנט. "אל תדברו איתי על אידאולוגיה, אל תדברו איתי על בית המשפט ומנדלבליט ושמנדבליט. מתעסקים בשטויות".

"שטויות", הוא תקף. "כשלאזרח במדינת ישראל שרוצה להביא לחם הביתה, לחם. הוא לא רוצה מכם טובות, הוא רוצה שלא תסגרו לו את העסק".

"אז תקומו כבר, תתחילו לעבוד, תתחילו להיות רציניים. תתייחסו בחרדת קודש לדבר היסודי ביותר וזה חובתכם לאפשר לציבור הישראלי להביא לחם הביתה", כך ח"כ בנט.

כזכור, מפלגת ימינה הגישה היום הצעת אי אמון בממשלה. בנימוק להצעת אי האמון הסביר ח"כ בנט כי "צורת הטיפול שלה באזרחי המדינה, העסקים הקטנים ובמערך הבדיקות מנותקת לחלוטין מהצורך של העם".

"הממשלה לא מקדמת בדיקות כעניין שבמטרה. אנחנו מבזבזים חודשים יקרים בקצב בדיקות נמוך, מה שמשאיר אותנו במצב של חוסר ודאות, למרות האפשרות להגדיל את היקף הבדיקות לכ-50 אלף בדיקות ביום. זה אפשרי, אך בשביל זה צריך לרצות. ‏ישראל איבדה אפשרות לבצע 60,000 בדיקות ביום".

לדבריו, "כרגע נעשות רק כמה אלפי בדיקות ביום, באיחור ניכר ובחוסר דיוק. חולים ממתינים ימים ארוכים בבית. משפחות וחברים של תלמידי ספר 'נגועים' אינם נבדקים. חוזרים מחו"ל אינם נבדקים".

"זו המציאות שאליה הובילה אותנו הממשלה. וכאן אנחנו נמצאים. זו רשלנות, עצלנות, וקיבעון. ימינה גיבשה עוד בתחילת המשבר תוכנית לאומית לטיפול במשבר הקורונה מבלי לרסק את החברה. תוך שימת דגש על מערך בדיקות והסברה משופר והחייאת המשק הישראלי".