המינויים החדשים של השר הנדל למועצת תאגיד השידור הציבורי

שר התקשורת החליט שגיל עומר ימשיך לשמש כיו"ר מועצת התאגיד ומינה לצידו בין היתר את פרופ' מנחם בן ששון, דוד אלכסנר ודורית ענבר.

ערוץ 7 , כ"ג בסיון תש"פ

יועז הנדל
יועז הנדל
צילום: Nati Shohat/Flash90     

שר התקשורת יועז הנדל, מינה היום (שני) יו״ר ושמונה חברי מועצה לתאגיד השידור הציבורי.

"כשר התקשורת אעשה מה שנדרש על מנת להגן על חופש העיתונות, ולשמור על תקשורת מאוזנת, אשר משקפת את פניה היפות של החברה הישראלית על כל גווניה. התרשמתי שגיל עומר הוא האדם המתאים לעמוד בראש התאגיד, ולדחוף אותו לשידור איכותי ומגוון יותר", אמר הנדל.

"תאגיד השידור הציבורי הוא גוף תקשורת עצמאי. הדגשתי בפני חברי המועצה שמונו את חשיבות הגיוון התקשורתי. ייצוג הולם לכלל החברה הישראלית ושמירה על אתיקה עיתונאית ומקצועית", הוסיף הנדל.

בין חברי המועצה החדשים: פרופסור מנחם בן ששון שכיהן כרקטור וכנשיא האוניברסיטה העברית בעבר וישמש במועצה כנציג ציבור בתחום מורשת ישראל.

כחברת מועצה נבחרה גם דורית ענבר, ששימשה בעבר כמנכ"לית טלעד וכיו"ר מועצת הכבלים והלווין. היא תכהן במועצה כנציגת ציבור בעלת ניסיון בתפקיד ניהולי בגוף העוסק בשידורים.

מינוי נוסף הוא של דוד אלכסנדר ששימש בין היתר כמנכ"ל התיאטרון הלאומי הבימה וכראש מינהל התרבות במשרד החינוך. אלכסנדר יכהן במועצה כנציג ציבור בעל ניסיון בתחום היצירה הטלוויזיונית והקולנועית.