בני גנץ בשיחה סגורה: "טבעי שיש חילוקי דעות"

יו"ר כחול לבן התייחס למתיחות מול הליכוד ונתניהו: "חייבים לקחת דברים בפרופורציות".

ערוץ 7 , כ"ד בסיון תש"פ

בני גנץ
בני גנץ
צילום: אלעד מלכה

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, כינס אמש, סמוך לחצות, את חברי מפלגתו וניסה גנץ להרגיע את הרוחות בעקבות המשברים התכופים בקואליציה.

בכאן רשת ב דווח היום (שלישי) כי בישיבה אמר גנץ כי "כל צעד שניקח יהיה אחראי ובשיקול דעת".

"אני לא מתרגש מהדיווחים שיש משברים בקואליציה, זה טבעי שיש חילוקי דעות בממשלת אחדות, ואנחנו חייבים לקחת את הכל בפרופורציה״, אמר ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון. לגבי סוגיית הסיפוח גנץ אמר לחברי מפלגתו: ״כל החלטה שתתקבל תהיה באחריות ובתיאום עם האמריקנים".

אמש נעדר ראש הממשלה בנימין נתניהו מההצבעה על החוק הנורווגי שהיה חשוב בעיקר למפלגת כחול לבן. לפי דיווחים נתניהו זעם על התנהלות כחול לבן בממשלה החדשה, ואמר בשיחה סגורה בכנסת כי ״ככה זה לא יכול להימשך״.

בתוך כך, השר דודי אמסלם מהליכוד תקף את שר המשפטים אבי ניסנקורן במהלך ישיבת הסיעה של הליכוד. חברי כנסת בליכוד חזרו בישיבה וטענו בזה אחר זה כי שר המשפטים בולם הצעות חוק שלהם בוועדת שרים לחקיקה. השר אמסלם אמר "אני לא מוכן להמשיך כך. אתאבד על חוקים שחשובים לי. אני לא אשתוק יותר".

על פי הדיווח בכאן רשת ב', ראש הממשלה נתניהו השיב לו: "אני מציע שתחזירו להם. כמו שהוא יכול להטיל וטו על חוקים שלנו, תטיל אתה וטו על חוקים שלהם. גם אתה יכול להטיל וטו".

השר אמסלם הוסיף: "אין לי על מה להטיל וטו. אין להם חוקים. אין להם ח"כים שיגישו הצעות חוק. אין לי איך להטיל וטו. אני מודיע שזה לא יוכל ימשיך ככה יותר. אנחנו צריכים להחזיר להם. זה בדרך לפיצוץ".