יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייני: מברך על השינוי בעמדת נתניהו

יו"ר מועצת יש"ע התייחס לפוסט שפרסם ח"כ מיקי זוהר, לפיו החלת הריבונות לא תחייב קבלת תכנית המאה, אך הזכיר כי ישנן בעיות נוספות.

חזקי ברוך , כ"ד בסיון תש"פ

דוד אלחיאני
דוד אלחיאני
צילום: חזקי ברוך

יו''ר מועצת יש''ע דויד אלחייני בירך הערב (שלישי) על הפוסט שפרסם ח"כ מיקי זוהר, אשר לדבר אלחיאני מבטא "שינוי בעמדת ראש הממשלה" בנוגע לתכנית המאה.

"שמחתי לשמוע על השינוי בעמדת ראש הממשלה, לפיה מדינת ישראל לא תכיר בשום צורה במדינה פלסטינית. כמו כן, הובהר בישיבת הסיעה כי מתווה טראמפ כפי שהוא מופיע כעת מוביל בהכרח לייסוד מדינה פלסטינית והוא לא יועבר ככתבו וכלשונו. זהו שינוי עצום בעמדת ראש הממשלה ואני מברך על כך", ציין אלחיאני.

"למרות כל זאת, יש עוד בעיות במתווה טראמפ אליהן לא התייחס ראש הממשלה ושעדיין לא קיבלנו עליהן תשובות. אנו עדיין דורשים את ביטול הקפאת הבנייה בשטחי C, את שינוי המפה כדי להימנע מיצירת רצף טריטוריאלי שייקבע את גבולות המדינה הפלסטינית בעתיד ואת ביטול כל המובלעות", הוסיף.

מוקדם יותר היום פרסם יו"ר הקואליציה ויו"ר סיעת הליכוד, ח"כ מיקי זוהר, בדף הפייסבוק שלו פוסט שכותרתו "לעולם לא נכיר במדינה פלסטינית".

"בישיבת סיעת הליכוד שנערכה אתמול, דנו חבריי ואני לעומק בתוכנית המאה של הנשיא טראמפ, ואני רוצה לשתף אתכם בכמה תובנות חשובות", פתח זוהר, "ראש הממשלה הודיע באופן חד משמעי שבכל קונסטלציה - לא הכנסת ולא הממשלה יכירו בעיקרון של הקמת מדינה פלסטינית".

"תכנית המאה לא תתקבל ככתבה וכלשונה בכנסת. היא יכולה להיות בסיס למשא ומתן אבל אינה מחייבת אותנו להקים פה מדינה פלסטינית", הסביר זוהר.

"אני סבור כי יש רוב בכנסת להחלת ריבונות במתווה התכנית: החלת הריבונות על כל היישובים ביו"ש ובעז"ה גם על כל המאחזים בלי שאף יהודי יפונה מביתו, ורצף ריבונות סביר למדינת ישראל ביהודה ושומרון תוך כדי שמירה על הצירים באופן הכי אופטימלי למתיישבים המתגוררים שם. מדובר בתכנית היסטורית ובהזדמנות חד פעמית להחלת ריבונות על כל שטחי ארץ ישראל", חתם יו"ר הקואליציה.