רוצח חנית קיקוס שוחרר מהכלא לאחר 27 שנים

סולימאן אל עביד שרצח את חנית קיקוס שוחרר מכלא מעשיהו לאחר 27 שנים.

ערוץ 7 , כ"ה בסיון תש"פ

חנית קיקוס
חנית קיקוס
צילום: ללא קרדיט

סולימאן אל-עביד שהורשע באונס וברצח של חנית קיקוס מאופקים ונידון למאסר עולם, שוחרר הבוקר (רביעי) מכלא מעשיהו לאחר 27 שנות מאסר.

אל עביד, בן 72 מרהט, טוען כי הוא חף מפשע והוריה של חנית, רפי ודולי, האמינו בחפותו וביקשו לשחררו.

קיקוס בת ה-17 נראתה בפעם האחרונה ביוני 1993 בטרמפיאדה בכניסה לאופקים. אל עביד נעצר כשבוע לאחר היעלמותה והודה בחקירה כי רצח את קיקוס וזרק את גופתה לאתר הפסולת דודאים.

אל-עביד הורשע באונס וברצח קיקוס אך לאחר מכן חזר בו מהודאתו והפרשה הפכה לאחת המפורסמות בישראל. הגופה של קיקוס לא נמצאה אבל אל-עביד הורשע על סמך הודאותיו ונידון למאסר עולם.

כאמור, הוא ממשיך לטעון לחפותו וכך גם אמה של קיקוס, דולי, שאמרה לחדשות 12 "אני יודעת שזה לא הוא. אני לא רוצה להיות בטוחה בזה ב-100 אחוז אבל יש לי פינה בלב, משהו שאומר לי שהוא לא עשה את זה".

דולי קיקוס סיפרה על תחושותיה ביום הזה: "אני נשארת במקומי ביום הזה, לאן יש לי ללכת? אני במקום שלי, בכאב שלי, בצער שלי, באבל שלי עד שנשמתי תלך, זה הכל".

היא מתחה ביקורת על הפרקליטות והמשטרה: "הם לא עשו מספיק. אם היו פועלים כמו אנשי השב"כ שחוקרים פיסה אחרי פיסה ועושים הצלבה, היו מוצאים את הרוצח. הם לא עשו כך, הם נאחזו בתפיסה שלהם שזה אל-עביד. לא היה אפילו דבר אחד בבית המשפט שבעצם ממצה את ההוכחה, שום דבר".

(אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים. השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל'חוק זכויות יוצרים'. אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות ל- news@a7.org )