השר אריה דרעי: להחיל ריבונות, מתוך הסכמה רחבה

השר דרעי חושב שהחלת הריבונות ביו"ש תהיה צעד מבורך ומציב תנאים בסיסיים להוצאת המהלך אל הפועל.

ערוץ 7 , כ"ה בסיון תש"פ

אריה דרעי
אריה דרעי
צילום: יהונתן ולצר/TPS

יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, מתייחס הערב (רביעי) לראשונה בהרחבה לסוגיית החלת הריבונות.

"אין ספק שמהלך החלת הריבונות זו הזדמנות היסטורית שאסור לנו להחמיץ. אנחנו נמצאים בשעה גדולה וגורלית, וחלילה לנו לנקוט בצעדים פזיזים שעלולים לפגוע במהלך, שיש בו ברכה גדולה לעם ישראל ולארץ ישראל, ויאפשר לנו לפתח ולחזק את ההתיישבות ביהודה ושומרון, ובכלל זה בערים החרדיות, שהן הגדולות בהתיישבות", אמר דרעי לעיתונאי שמעון ליברטי בעיתון 'הדרך' של המפלגה.

לדבריו, "אנחנו חייבים לתת הודאה לבורא עולם על החסד והארת הפנים הזו. אסור גם לכפור בטובה של הממשל בארצות הברית בכלל והנשיא דונלד טראמפ בפרט, שהוכיח לכל אורך הקדנציה את מחויבותו לעמוד לימין ישראל, בשורת צעדים והחלטות היסטוריות שלא היה כדוגמתן, ואל לנו לזלזל בכך חלילה".

"יחד עם זאת", הוסיף דרעי, "ודאי שמהלך בקנה מידה היסטורי שכזה עם השלכות דרמטיות לדורות הבאים, חייב להיעשות בשום שכל, במתינות ומתוך שיקול דעת מעמיק. ראש הממשלה נתניהו לא זקוק לעדים על התנהלותו המדינית הזהירה והנבונה, בעמידה על משמר האינטרסים החיוניים של המדינה, וצעדים מחושבים בזירה הבינלאומית, כשהוא מתמרן במיומנות בין שלל הגורמים ומצליח לחזק את מעמדה של ישראל כפי שלא היה מעולם, ואף לפתוח שיתופי פעולה חסרי תקדים עם מדינות האזור. גם בנושא זה הוא פועל, יחד עם גורמי הביטחון והמקצוע, בצורה זהירה ואחראית, מתוך מחויבות עמוקה לביטחון המדינה ואזרחיה".

דרעי מתייחס לדאגות של המתיישבים ממפות הריבונות. "בפגישה שקיימתי עם ידידיי ראשי מועצת יש"ע ובכירי ההתיישבות, הם שטחו בפניי את הערותיהם ודאגותיהם מהיבטים שונים של התכנית. מדובר בהערות כבדות משקל, של אנשים שטובת ההתיישבות לנגד עיניהם וכפי שאמרתי להם אני לוקח זאת ברצינות גמורה, ואעלה את הנקודות בדיונים שיתקיימו עם ראש הממשלה, בקבינט ובפורומים נוספים".

"ברור לכולם, שעם כל החשיבות והברכה הטמונה בהחלת הריבונות, אל לנו חלילה להקל ראש במצבים שעלולים לסכן חיי יהודים, וצריך לתת מענה מלא ויציב שישמור על חיי אזרחי ישראל ויאפשר להם להמשיך בשגרת חייהם בביטחון ובשלווה. יחד עם זאת, עלינו לשמור מכל משמר את אתרי המורשת המחברים אותנו למורשת אבותינו מזה אלפי שנים, לנביאי התנ"ך שפסעו בשבילים אלו ומחזקים את הקשר העמוק של עם ישראל לארצו ולמולדתו", מוסיף השר.

לדבריו, "ש"ס עמדה ותעמוד לימין ההתיישבות והמתיישבים, כפי שהדריכנו מרן רבינו זצ"ל ובהתאם להנחיות וההוראות שאנו מקבלים כל העת מגדול הדור מרן ראש הישיבה ומרנן חברי מועצת חכמי התורה שליט"א".

"כפי שהתחייבנו בהסכם הקואליציוני, תנועת ש"ס תתמוך במהלכים שיביא ראש הממשלה נתניהו, אך כמתחייב מנושא גורלי כל כך, כולי תקווה שנגיע להסכמה רחבה והמהלכים יתבצעו בשיתוף פעולה עם שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ ושר החוץ גבי אשכנזי, ובתיאום רחב ככל האפשר עם ארצות הברית ועם מדינות העולם והאזור", סיכם.