אירועי התרבות חוזרים עם 250 משתתפים

קבינט הקורונה אישר את המתווה להחזרת ענף התרבות לפעולה. מנכ"ל משרד התרבות יוכל לאשר גם מופעים של עד 500 איש.

ערוץ 7 , כ"ה בסיון תש"פ

קבינט הקורונה
קבינט הקורונה
צילום: חיים צח, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הבריאות יולי אדלשטיין ושר התרבות והספורט חילי טרופר בתיאום עם המל"ל סיכמו כי ענף התרבות ייפתח מיידית לקהל של 250 איש.

מעל מספר זה ועד 500 איש יאושרו מופעים בכפוף לאישור מנכ"ל משרד התרבות והספורט.

עוד לפני הישיבה נועד ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש נציגי ענף התרבות והאירועים.

"אני רוצה מאוד לשמוע אתכם ואני רוצה מאוד לעזור לכם. אני יודע שיש מצוקה, אנחנו רוצים לטפל במצוקה, ולכן ביקשתי גם משר האוצר שיצטרף אלינו. נשמע את הדברים, ונעזור כמיטב יכולתנו", אמר להם נתניהו.

שר התרבות חילי טרופר אמר הערב ''מופעי התרבות חוזרים! כמה התגעגענו. זו בשורה מרגשת עבור רבים. אחרי יותר משלושה חודשים של קיפאון - האולמות נפתחים. אני שמח שקבינט הקורונה נענה לבקשתנו לפתוח את אולמות התרבות באופן מיידי.

"מופעים עד 250 איש מאושרים באופן מיידי בהתאם לכללים. מעל 250 איש ועד 500 מוזמנים לפנות כבר עכשיו למנכ"ל משרד התרבות והספורט כדי לאשר אותם''.

לדבריו, ''יש עוד דרך ארוכה: מופעים גדולים יותר, תמיכה כספית נוספת במי שנקלעו לקשיים כלכליים ועוד אתגרים רבים. בכוונתנו להמשיך לפעול בכל דרך על מנת שתעשיית התרבות, אשר מעצבת את הזהות הישראלית באמצעות יצירה ומפרנסת עשרות אלפי משפחות בישראל, תשוב לאיתנה בהקדם.

''אנא הקפידו על ההנחיות, תהנו מתרבות ושמרו על החיים של כולנו", הוסיף השר טרופר.

ביום שני הפגינו אלפי עובדים מענף התרבות והאירועים מול משרד האוצר בירושלים וקראו לפתוח באופן מיידי את המוסדות ולאפשר להם להתפרנס.