"התכוונתי רק לפצוע": נחשפו תמלילי חקירת המחבל שהרג את עמית בן יגאל

תמלילי חקירתו של נזמי אבו-באכר שהשליך את האבן ממנה נהרג לוחם גולני, חושפים את הודאתו ומראים כיצד ניסה לחזור בו ולשנות את גרסתו.

ערוץ 7 , כ"ה בסיון תש"פ

בשבוע הבא יוגש כתב אישום בגין רצח ושיבוש הליכי משפט נגד נזמי אבו-באכר, המחבל שהשליך את האבן ממנה נהרג סמ"ר עמית בן-יגאל לפני כחודש וחצי, במהלך פעילות מבצעית של סיירת גולני בצפון השומרון.

תמלילי חקירתו חושפים את הודאתו במעשה ומראים כיצד ניסה לחזור בו ולשנות את גרסתו.

ביום חמישי האחרון מיפו לוחמי צה"ל את ביתו של המחבל נזמי אבו באכר בכפר יעבד. במהלך פעילות מבצעית. המיפוי בוצע לצורך בחינת האפשרות להריסת הבית.

באזכרה במלאת 30 יום לנפילתו של עמית, שרה אמו בבית העלמין את השיר 'גיבור של אמא' יחד עם רבים שהגיעו לאזכרה.

"רק תקום! רק תקום! ציפיתי שתחזור הביתה בכל הכוח, עם כל הרעש והשמחה ושלך. חשבתי שתפתיע כהרגלך ולצערי לא הגעת והיום אנחנו פה כולם אחרי 30 יום מתחילים להבין שזהו זה אמיתי. עמית מטאור. החיים שלנו השתנו. אנחנו נמשיך את דרכך באחדות, בשמחה, בנתינה ובאהבה. אוהבת ומתגעגעת עד השמיים ובחזרה, היום יותר רלוונטי להגיד את זה. גיבור שלי, צדיק שלי, אני מצדיעה לך", אמרה האם השכולה.

אביו של עמית, ברוך בן יגאל ספד לו גם הוא ואמר: "אתה הבן שלי, אני כל כך גאה בך. המוני בית ישראל בארץ ובעולם הקימו גלעד בקהילות היהודיות, בבתי הספר ובמועדוני נוער – וכולם בכו אתנו.

''עשינו למענו הכל כולל הכל. נאווה, עשינו זאת, תראי את התוצאה – עמית שלנו מושלם. כולי תקווה, כפי שאמר פה השר ואני מאמין לו, שהמחבל יהיה עד יומו האחרון בכלא והוא לא יראה אור שמש", הוסיף האב השכול.