משה בר סימן טוב: עשינו כמובן גם טעויות

"למדנו המון על הקורונה, אבל אנחנו עדיין לא יודעים כלום. הטבע האנושי מתקשה להשלים עם חוסר היכולת להבין את הנגיף".

, כ"ו בסיון תש"פ

משה בר סימן טוב
משה בר סימן טוב
צילום: פלאש 90

מנכ"ל משרד הבריאות היוצא, משה בר סימן טוב, אמר בצהריים (יום ה') בטקס חילופי מנכ"לי משרד הבריאות כי "למדנו המון על הקורונה, אבל אנחנו עדיין לא יודעים כלום. הטבע האנושי מתקשה להשלים עם חוסר היכולת להבין את הנגיף".

בר סימן טוב הוסיף כי "עשינו כמובן גם טעויות, יכולנו לשתף יותר גורמים בקבלת ההחלטות. אך יש מבחן תוצאה ובו אנחנו יכולים להיות גאים. בכך שחיי אלפים בארץ ניצלו".

בר סימן טוב הוסיף בטקס כי "עד פברואר 2020 חשבתי שלהיות מנכ"ל משרד הבריאות זה תפקיד קשה ועמוס. לא היה לי רגע דל. היו לנו שתי עונות של שפעת עונתית קשה וחשבתי שיותר מזה לא יכול להיות ואני בשל לעזוב".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בטקס כי "אין שום ספק שאנחנו נידרש לבלום את המחלה, היא עולה חזרה. נעשה את הצעדים הדרושים להבטיח שהעלייה הזו תיבלם, כולל סגרים נושמים. אנחנו נחיל אותם מיד".

"אין תחליף אלא לשנות את התנהגות הציבור, אם לא - ניאלץ לנקוט אמצעים תקיפים", אמר נתניהו, "אנחנו עוצרים את הפתיחות ונפעל עכשיו בכל דרך להבטיח את הורדת העקומה".

מנכ"ל משרד הבריאות הנכנס, פרופ' חזי לוי, אמר כי "אנו נתונים במאבק קשה ותובעני כנגד מגיפת הקורונה, שדורשת מאיתנו התנהלות קשה, מקצועית, חברתית, כלכלית". לדבריו, "אנו נמצאים כעת בעיצומה של תחלואה בקורונה שהולכת ועולה. הנגיף לא נעלם".

שר הבריאות, יולי אדלשטיין, פנה בטקס לפרופ' לוי: "אומר לך שאתה האיש הנכון, בזמן הנכון ובמקום הנכון. אנחנו בהתמודדות קשה עם המספרים העולים לצד דרישה שהמשק והכלכלה ימשיכו לתפקד. בכלים השלובים האלה נפעל ונקבל החלטות. כולן יהיו לטובת הציבור ובריאות הציבור בישראל".