פרופ' סדצקי: אני רגועה

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות לא מודאגת מהדיווח על הכוונה להעביר אותה מתפקידה, "ראש המל"ל פרסם הכחשה לכך".

ערוץ 7 , כ"ט בסיון תש"פ

פרופ' סיגל סדצקי
פרופ' סיגל סדצקי
צילום: לע"מ

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, פרופ' סיגל סדצקי, הגדירה הבוקר (ראשון) כ"רכילות" את הדיווח על הכוונה להעביר אותה ואת פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל המשרד, מתפקידיהם.

בראיון לגלי צה"ל התייחסה סדצקי לדיווח בחדשות 12 ואמרה, "אני מאוד רגועה, גם ראש המל"ל פרסם הכחשה לכך. אני לא רוצה לדבר על רכילויות לא משמעותיות, אין טעם לבזבז על כך זמן"

במהלך הראיון התייחסה גם לגל התחלואה הנוכחי בקורונה אותו חווה מדינת ישראל וציינה, "אנחנו לא רוצים לחזור לסגר". עם זאת הדגישה "ברור שעם פתיחה לא נכונה תהיה הדבקה ותרחישים לא סימפטיים הם אפשריים".

סדצקי הדגישה כי אי שמירה על הכללים תוביל להדבקה הולכת וגוברת בקורונה, וכי ישראל צריכה למצוא את האיזון הנכון: "השאלה היא איך אנחנו עוברים את הגל שבו אנחנו נמצאים בצורה טובה, ולא מגיעים לסגר".

"אני לא נגד בדיקות – נהפוך הוא", אמרה בתגובה לטענות נגד מדיניות הבדיקות אותה הובילה, "אני הראשונה שדאגתי שיהיו עוד בדיקות. אנחנו מקשיבים לכולם ומקבלים החלטות בצוות גדול".

לשכת שר הבריאות מסרה אמש: "הפרסומים משבת באשר לפרופסורים גרוטו וסדצקי משוללים כל יסוד. השר אדלשטיין מעריך את המקצועיות של השניים ואין כוונה להזיזם מתפקידם".