מידע חדש על הפיגוע בבריטניה

המוסלמי שרצח שלושה בני אדם בדקירות בעיר רדינג הוא חאירי סעדאללה, מהגר בן 25 מלוב.

ניסן צור , כ"ט בסיון תש"פ

בעיר רדינג בבריטניה
בעיר רדינג בבריטניה
צילום: רויטרס

אירוע הדקירה שבו נרצחו שלושה בני אדם בפארק בעיר רדינג בבריטניה היה אירוע טרור, כך הודיעה באופן רשמי משטרת בריטניה.

בהודעה נמסר כי חאירי סעדאללה, מהגר בן 25 מלוב, הוא האיש שדקר למוות את שלושת עוברי האורח בגני פורבורי ברידינג, ופצע קשה עוד שלושה בני אדם במסע הרצח שהחל סמוך לשעה שבע בערב ביום שבת.

סעדאללה נעצר סמוך לזירת הרצח זמן קצר לאחר הדקירות הקטלניות, והוא נחקר כעת על המניע. בעבר הוא נעצר מספר פעמים על עבירות שאינן קשורות לטרור.

ראש היחידה ללוחמה בטרור, ניל באסו, אמר כי "אין כרגע רמזים כי אדם נוסף היה מעורב במתקפה, והמשטרה אינה מחפשת אחר חשודים נוספים".

באסו גם שלל את האפשרות כי מתקפת הטרור היתה קשורה לאירוע מחאה של תנועת "חיי שחורים נחשבים" שהתקיימה בעיר מספר שעות לפני הרצח. עדי ראייה ששהו בפארק ברידינג בזמן התקיפה הקטלנית סיפרו כי "התוקף שלף סכין וצעק כמה מילים לא מובנות לפני שניסה לדקור אנשים בפארק שהיה מלא במשפחות וילדים באותו זמן".

לורנס וורט בן ה-20 היה בפארק בזמן המתקפה הקטלנית וסיפר כי "ראיתי את האיש דוקר שלושה בני אדם בצוואר ומתחת לזרועות לפני שהחל לרוץ לכיוון שלנו. לאחר מכן הוא תקף קבוצת אנשים אחרת שישבה בסמוך".

בסופו של דבר הוכרע סעדאללה על ידי שוטר לא חמוש שהפיל אותו לאדמה וניטרל אותו. סרטוני וידאו שהופצו ברשתות החברתיות הציגו תמונות קשות של קורבנות הדקירה מכוסים בדם כאשר כוחות הביטחון הרפואה מנסים לבצע בהם מאמצי החייאה.

ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, אמר היום (ראשון) כי הוא לא רואה סיבה להעלאת רמת התראת הטרור בבריטניה בעקבות אירוע הטרור. "אני נחרד ונגעל מכך שאנשים צריכים לאבד את חייהם בדרך כזו. המחשבות והתפילות שלנו עם משפחותיהם וחבריהם של הקורבנות. יש לנו כעת אדם במעצר, והמשטרה חייבת להמשיך בעבודתה ולרדת לעומק המקרה. אנו נלמד מהמקרה הזה וממקרים דומים בעבר, ולא נרתע מנקיטת פעולות במקרה הצורך", אמר ג'ונסון.