מעל 2500 מתפללים הלילה בקבר יוסף

מעל 2500 מתפללים, בהם גם הרב שלום ארוש והאדמו"ר מלעלוב נכנסו הלילה לקבר יוסף לרגל הילולת יוסף הצדיק החלה היום.

ערוץ 7 , א' בתמוז תש"פ

הרב ארוש, דגן וישראל פרוש
הרב ארוש, דגן וישראל פרוש
צילום: רועי חדי

מעל 2500 מתפללים נכנסו הלילה (שלישי) לקבר יוסף, תוך שמירה על כללי משרד הבריאות.

הכניסה התקיימה כחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת המועצה האזורית שומרון, יחד מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה, בליווי לוחמי חטיבת שומרון, משטרת מרחב שומרון ומג"ב.

בין הנכנסים היו ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, סגנו דוידי בן ציון, מח"ט שומרון הנכנס רועי צוויג, נתנאל שניר העומד בראש מנהלת המקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון, ראש עיריית אלעד ישראל פרוש, האדמו"ר מלעלוב, הרב מרדכי גרוס והרב שלום ארוש.

"אנחנו כאן הלילה מתפללים להצלחת הריבונות, לחזק את ראש הממשלה, לא להרתע ולא לפחד, להחיל את הריבונות על כל הישובים והמרחבים היהודים ביהודה ושומרון" אמר במקום דגן. "אנחנו כאן כדי להעביר מסר ברור: עם ישראל, מדינת ישראל, לא תוותר על המקומות הקדושים, לא תוותר על קבר יוסף, על קבר רחל, מערת המכפלה ושאר המקומות הקדושים ביו"ש. ההיסטוריה לא תסלח למי שיפקיר את המקומות הקדושים בעת הזו. לא נקבל החלת ריבונות סמלית".

הרב ארוש בירך להצלחת הריבונות ואמר: "השם ישמור את כל התושבים, בכל הישובים בכל הסביבה מכל רע ברוחניות ובגשמיות, ויתן שמחה ואמונה וסייעתא דשמיא וכח. ותזכו לבנות ולבנות ולבנות. ותהיה ריבונות פה ובכל יהודה ושומרון, עכשיו בשבועות הקרובים. והכל יפרח ויגדל ויהיה פתוח ונזכה לבוא עם ריבונות בשכם לכל עם ישראל".

דגן הודה לחטיבת שומרון בראשותו של המח"ט הנכנס אל"מ רועי צוויג, קצין הגמ"ר רס"ן אריאל פרלמן, מפקד גדוד מג"ב תפוח סגן ניצב יניב גמליאל, ולמתנדבי מנהלת המקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון.