דורס הילד איתי מרגי ביום כיפור הורשע בהסדר טיעון

אמיר אבו לבן, שדרס למוות את הילד בן השמונה שנסע על אופניו בתל אביב, הודה בהמתה בקלות דעת ובעבירות של סחר והחזקה של סם מסוכן

ערוץ 7 , א' בתמוז תש"פ

איתי מרגי בן ה-8
איתי מרגי בן ה-8
צילום: באדיבות המשפחה

אמיר אבו לבן, שדרס למוות את הילד איתי מרגי בן השמונה ביום כיפור האחרון, הורשע היום (ג') במסגרת הסדר טיעון שנחתם בין הצדדים.

הוא נאשם בהמתה בקלות דעת ועבירות של סחר והחזקה של סם מסוכן שלא לשימוש עצמי. עונשו ייגזר לאחר הדיון בטיעונים לעונש שיתקיים ב-18 באוקטובר.

בית המשפט עשוי לגזור עליו עד 12 שנות מאסר בפועל. משפחת הקורבן לא הביעה התנגדות להסדר הטיעון.

לפי כתב האישום המקורי, בצהרי יום הכיפורים, ב-13:47, הגיע אבו לבן מרמלה ברכבו לתל אביב כדי למכור סמים לארבעה מלקוחותיו ברמת גן, פתח תקווה ותל אביב.

סמוך ל-15:16, בעת שהיה בדרכו ללקוח נוסף, נסע הנאשם על דרך נמיר בתל אביב, מצפון לדרום. בצומת הרחובות נמיר וז'בוטינסקי, באותה העת, רכב הילד בן השמונה על אופניו בנתיב הנגדי בכביש.

המנוח פנה ימינה לרחוב ז'בוטינסקי וחצה את נתיב נסיעתו של אבו לבן, שנסע בנתיב האמצעי במהירות מופרזת - ופגע במרגי. בכתב האישום צוין כי מיד לאחר התאונה, בשעה שהילד מוטל שותת דם על הכביש, יצא אבו לבן מרכבו ומיהר להסתיר בשיחים בצד הדרך את הסמים שהחזיק "מתוך כוונה להכשיל חקירה פלילית והליך שיפוטי ולהעלים ראיות".

למקום הגיעו פרמדיקים של מד"א, שפינו את מרגי לבית החולים איכילוב שבעיר כשהוא מחוסר הכרה וסובל מחבלת ראש קשה. מאוחר יותר באותו יום נקבע מותו.