הרב ביקש: "לסגור חזרה את בתי הכנסת"

במכתב ששיגר לגבאי בתי הכנסת באור יהודה, כתב רב העיר הרב כהן כי לאור העליה באחוזי הנדבקים הוא מבקש לסגור חזרה את בתי הכנסת

בן שאול , ב' בתמוז תש"פ

תפילה
תפילה
צילום: ISTOCK

על רקע העליה בשיעורי התחלואה באור יהודה קרא רב העיר הרב ציון כהן לסגור חזרה את בתי הכנסת בעיר ולהתפלל במרחבים פתוחים בלבד.

במכתב ששיגר לגבאי בתי הכנסת בעיר, כתב כי לאור העליה באחוזי הנדבקים הוא מבקש לנקוט בצעד החריג הזה.

"לאור ההתפתחות המדאיגה בהתפשטות נגיף הקורונה בעירנו יע'א, עד כדי שעשרות מתושבי העיר נדבקו רק לאחרונה ומאות אזרחים הנמצאים בבידוד.

"בהחלטה משותפת עם ראש העיר, הגב' ליאת שוחט, הנני פונה בזאת בבקשה רבה לאחי הגבאים, חובה על כל אחד מאתנו לעמוד על המשמר למטרת מיגור הנגיף, מעתה לקיים את התפילות בימי חול ושבת רק במרחבים פתוחים מחוץ לבתי הכנסת, בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

בדבריו ביקש להקפיד על כללי הריחוק וההגיינה. "שמירת מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם; להימנע מכל מגע פיזי כולל חיבוקים ולחיצת ידיים; שימוש בספרים אישיים, כולל סידורים וחומשים; היגיינת הידיים על ידי חומר אלכוג'יל או שטיפה בסבון ידיים; לעטות מסכה המכסה את הפה והאף.

כמו כן ביקש למנות בכל מקום תפילה או התכנסות אחראי שיעקוב אחר מילוי ההוראות ושיוודא שאין מי מהנוכחים שפיתח תסמינים שמעידים על אפשרות להדבקה בנגיף.

את מכתבו חתם במילים: "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת, כי היא חיינו, התורה הקדושה מצווה אותנו על החיוב של 'ונשמרתם מאד לנפשותיכם', לא עת לחשות, חלילה מלהקל ראש בדברים הנשאים ועומדים ברומו של עולם הדוחה כל מצוות שבתורה".