יו"ר מועצת יש"ע לטראמפ:
כמי שעשה דברים טובים למען ישראל - תמוך בריבונות

דוד אלחייני במסר לנשיא ארה"ב: "החלת הריבונות בלי הקפאת בנייה, מדינה פלסטינית ויישובים מבודדים היא הדבר הנכון לישראל".

עדו בן פורת , ג' בתמוז תש"פ

טראמפ
טראמפ
Reuters

יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייני קורא הלילה (חמישי) לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ לתמוך בהחלת ריבונות ישראלית ביהודה ושומרון ובבקעת הירדן.

"אני קורא לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ יחד עם צוות הממשל, שבמעשיו החשובים למען מדינת ישראל בשנים האחרונות, הוכיח שהוא ידיד אמת של ישראל, לתמוך גם כעת במהלך הריבונות שיהיה טוב למדינת ישראל״, אמר אלחייני.

״לעם ישראל יש זכות לקדם את החלת החוק הישראלי על אזור יהודה, שומרון ובקעת הירדן, כפי שנכון לעשות - בלי מדינה פלסטינית או הקפאת בנייה ויישובים מבודדים. החלת הריבונות היא המהלך הנכון", הוסיף.

מזכיר המדינה האמריקני האמריקני מייק פומפאו התייחס אמש להחלת הריבונות ביו"ש במסגרת תוכנית המאה, ואמר כי "החלטות לגבי החלת הריבונות הן כאלה שעל ישראל לקבל. אנו מדברים עם כל המדינות כיצד אפשר לנהל את זה כדי לקדם את החזון שלנו לשלום.

פומפאו הוסיף, ''אני מצטער רק על כך שהרשות הפלסטינית סירבה להשתתף ודחתה את זה על הסף. יש לי תקווה שנשיג התקדמות".

קלי קרפט
Reuters

בדיון מיוחד שנערך אתמול במועצת הביטחון של האו"ם יצא מזכ"ל הארגון נגד מהלך הריבונות וקרא לישראל לזנוח את תוכניתה בנושא. "יש לכנס ועידה בינלאומית לחידוש תהליך השלום בין ישראל לפלסטינים בחסות של ארה"ב, רוסיה, האו"ם והאיחוד האירופי ולזמן אליה את ישראל, הפלסטינים ומדינות ערב", אמר אנטוניו גוטרש.

שגרירת ארצות הברית באו"ם, קלי קראפט, קראה לרשות הפלסטינית להתדיין עם האמריקנים על תוכנית המאה. "על ההנהגה הפלסטינית לשמור על ראש פתוח ולעבוד איתנו כדי לממש את חזון טראמפ. זהו לא הסכם מחייב של 'הכל או כלום' אלא הצעה פתוחה", כך קראפט.