חוטובלי ביקרה בחברון לקראת הריבונות

שרת ההתיישבות ציפי חוטובלי ומנכ"ל משרדה אבי נעים ביקרו בקרית ארבע ובעיר חברון במסגרת ההכנות להחלת הריבונות.

חזקי ברוך , ג' בתמוז תש"פ

שרת ההתיישבות ציפי חוטובלי קיימה ביקור בחברון ובקרית -ארבע, כדי לעמוד לעומק על הנושאים הקשורים לתכנית טראמפ ויישום התכנית בעיר האבות.

הביקור, בו השתתף גם מנכ"ל המשרד אבי נעים, החל במועצה מקומית קרית ארבע שם נפגשה השרה עם ראש המועצה אליהו ליבמן וסגניו.

השרה סקרה את פועלה לשמירת ארץ ישראל ולהחלת הריבונות. נציגי המועצה הבהירו לשרה את עמדתם בעד החלת ריבונות ביהודה שומרון ללא שום ויתור, אפילו לא על גרגיר מארץ ישראל.

הביקור המשיך בביקור ותפילה במערת המכפלה, קברי האבות והאמהות, מקום אליו השרה קשורה בקשר עמוק.

לאחר מכן המשיכה השרה בביקור באתרי חברון, בדגש על תחומי החלת הריבונות במערך ההיקפי של היישוב. יחד עם ראש מנהלת חברון, הרב הלל הורביץ, דובר היישוב, נעם ארנון, וחברת הכנסת לשעבר אורית סטרוק, השרה ביקרה בבית העלמין העתיק, שמעה הסברים על תולדות המקום והדמויות המיוחדות שנקברו בו לאורך ההיסטוריה: קדושי תרפ"ט, התינוק אברהם ידידיה נחשון, החלקה הצבאית, וחלקת חב"ד וציון הרבנית מנוחה רחל סלונים, נכדת אדמו"ר הזקן.

בהמשך ביקרה השרה בעתיקות תל חברון, והתרשמה הממצאים הארכיאולוגיים הייחודיים שנחשפו בו והמעידים על העיר היהודית השוקקת שהתקיימה בו בימי הבית השני, ובעיקר המקוואות הענקיים המיוחדים שאפשרו יצירת יין טהור לבית המקדש.

בפגישה שהתקיימה לאחר מכן שמעה השרה חיזוק למסלול של החלת הריבונות, בלא כל ויתור מדיני כל שהוא. כמו גם על הסכנות החמורות בתוכנית במצבה הנוכחי. נציגי היישוב הזהירו מפני הקמת מדינת אויב פלשתינית בשטחי ארץ ישראל ומפני ניתוק חברון מירושלים, הנכלל בתכנית הנוכחית. הם תבעו מראש הממשלה לא לסכן שוב את חברון, והזכירו את הסכם חברון מ – 1997 בו הועברה רובה של העיר לידי אויבים ומחבלים.