הנגיד: לתמוך בתעסוקה ובעסקים

נגיד בנק ישראל התארח אצל יו"ר ההסתדרות. בהמשך קיימו השניים פגישת עבודה יחד עם הדרגים המקצועיים הבכירים בשני הארגונים.

ערוץ 7 , ג' בתמוז תש"פ

אמיר ירון וארנון בר דוד. היום
אמיר ירון וארנון בר דוד. היום
צילום: דוברות ההסתדרות

נגיד בנק ישראל פרופ' אמיר ירון, התארח הבוקר (חמישי) בבית ההסתדרות בת"א, ונפגש עם יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד.

השניים נפגשו בארבע עיניים ולאחר מכן בסדרת פגישות עבודה עם הדרגים המקצועיים משני הארגונים. הנגיד והיו"ר ציינו כי קיום פעילות כלכלית מרבית ככל שניתן במשק, הינה הדרך הנכונה להתמודדות עם המשבר הכלכלי ועם ההשלכות הכלכליות של מגיפת הקורונה.

השניים ציינו כי מוטב יהיה להימנע ככל הניתן מסגר רוחבי נוסף, וכי יש לקדם הכשרת עובדים שנותרו ללא תעסוקה. השניים הסכימו על המשך שיתוף פעולה וקיום פגישות בדרגים השונים.

בהמשך, פתח נגיד בנק ישראל, פרופ' ירון, את ישיבת הנהגת ההסתדרות שנערכה בזום. יו"ר ההסתדרות הודה לו על כך ואמר: "אני רואה בך שותף אמיתי. לכולנו יש משימה אחת חשובה: הנעת המשק הישראלי ומתן סיוע לעובדים".

בפגישות העבודה נכחו מנכ"ל ההסתדרות ורמ"ט יו"ר ההסתדרות, עו"ד אופיר אלקלעי, מנהל חטיבת המחקר בבנק ישראל פרופ' מישל סטרבצ'ינסקי, ראש אגף מקרו ומדיניות בבנק ישראל, ד"ר עדי ברנדר וסמנכ"ל כלכלה ומדיניות בהסתדרות שי בירן.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, ציין "אנו חווים מגה-אירוע, אך נדע לצלוח את המשבר. שיתוף הפעולה בינינו חשוב, פורה ואנו מברכים עליו. בסופו של דבר יש בקצה אנשים שאסור לשכוח וצריך לטפל בהם, ויש מדינה. ענפים שלמים כמו תעופה ותיירות, עדיין לא חזרו לפעילות. צריך להאריך את החל"ת לעובדים בענפים הללו ובענפים אחרים, כדי לתת לאנשים לנשום".

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון, הוסיף "שמחתי על ההזדמנות לבקר היום בבניין ההסתדרות ולפגוש את יו"ר ההסתדרות ואנשיו. המשבר הכלכלי שאנו חווים מלווה בפגיעה משמעותית בפעילות הכלכלית ובתעסוקה במשק ועלינו להתמקד בכלי מדיניות שיתמכו בתעסוקה ובבתי העסק במשק ובכך יסייעו להאצת הפעילות הכלכלית".