איש השמאל הקיצוני יפצה את אביחי שורשן

פעיל השמאל הקיצוני ומייסד ‘כרם נבות’ ישלם פיצוי לתושב כפר אדומים אביחי שורשן לאחר שפרסם פרטים על מקום מגוריו כולל תמונות ומפות

ערוץ 7 , ד' בתמוז תש"פ

אביחי שורשן
אביחי שורשן
צילום: מרים צחי

אביחי שורשן, מייסד ארגון 'האמת שלי' הגיש תביעה נגד איש השמאל הקיצוני דרור אטקס, שפרסם יחד עם ארגון 'כרם נבות' את כתובתו ותמונת ביתו ברשת האינטרנט.

בכתב התביעה האשים שורשן את אטקס בכך שפגע בפרטיותו וגרם להטרדות קשות, שגובלות בחשש לסכנת חייו.

ביממה האחרונה עדכן שורשן כי בית משפט השלום בירושלים חייב את איש השמאל הקיצוני לפצות אותו.

"לפני כ-3 שנים ולאחר וויכוח לגיטימי וענייני בפייסבוק, החליט דרור אטקס, מייסד ארגון השמאל הקיצוני 'כרם נבות' להגיע לסף בית משפחתי, לצלם את הבית מהחזית ומהגובה באמצעות רחפן, ולהעלות את התמונות הללו לפייסבוק בצירוף פוסט ארוך בעברית ובערבית, פוסט אשר מטיח בי האשמות שווא שקריות", כתב שורשן.

"לא עבר זמן רב והתחלתי לקבל איומים על חיי ועל חיי משפחתי מפעילי טרור. מהר מאוד השב"כ היה בתמונה והבית שהילדים שלי ישנים בו הוכרז ברמת איום גבוהה. ניידת חונה מחוץ לבית, התקנת מצלמות, סיורים מוגברים של הרבש"צ וכו. כיף זה לא היה. עד מהרה התברר גם שאני לא היחיד, וכי מדובר בשיטה קבועה של ארגון כרם נבות.

מצב אבסורדי ממש בו מדינות אירופאיות מממנות ארגון קיצוני אשר רודף אחרי אזרחים ישראלים, ומסכן אותם ואת משפחותיהם תוך כדי שימוש בשיטות בריוניות שלא היו מביישות את העולם התחתון. הטענות השקריות ושפת הביבים בה השתמש אטקס גרמו לי לפיהוק קל, אך ההגעה לבית משפחתי, צילום הבית והפירסום ברשת בעברית וערבית היו כבר סיפור אחר לגמרי".

"קו אדום שנחצה. על כן הן התלונה במשטרה והן התביעה שהוגשה לבית המשפט עסקו אך ורק בצילום הבית והפצתו, ולא בעניין לשון הרע או עצם הטענות (המגוחכות) אותן הטיח בי אטקס בפוסט ההוא".

שורשן מציין כי לאחר כשלוש שנים של דיונים, החליטה כבוד השופטת חוי טוקר בבית משפט השלום בירושלים להרשיע את אטקס ולחייב אותו לשלם לי סכום פיצוי מסוים. "האמירה החשובה ביותר מההחלטה הזו היא העקרון שעולה ממנה- וויכוחים ברשת, ואף הטחת האשמות אידיאלוגיות קשות הינן מקובלות ובגבולות השיח.

חדירה לפרטיות וסיכון חיי ילדים והמשפחה- ממש אבל ממש לא מקובל, ומי שינהג בכזו בריונות ישלם את המחיר. רוצה לנצל הזדמנות זו להודות לעורך הדין איתן להמן, אשר ליווה אותי במקצועיות וברגישות לאורך תקופה לא פשוטה זו".