משטרת ישראל:
הבכיר בח"א שנעצר "סירב לתנאי המשטרה"

במשטרה טענו כי תא"ל במיל' אמיר השכל נותר במעצר לאחר שסירב לקבל את תנאי השחרור הכוללים הרחקה מהמקום.

ערוץ 7 , ה' בתמוז תש"פ

אזיקים (אילוסטרציה)
אזיקים (אילוסטרציה)
צילום: iStock

בכיר חיל האוויר לשעבר תא"ל (במיל') אמיר השכל נותר היום (שבת) במעצר לאחר שסירב לתנאי השחרור שהוצגו לו - כך נמסר מהמשטרה.

ראש להק כוח האדם לשעבר העצר אתמול במהלך הפגנה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, מול מעונו בירושלים.

בבית משפט השלום בירושלים יערך בשעה 20:30 דיון בעניינו של השכל, בסיומו הוא צפוי להשתחרר ממעצר.

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה אמר כי השכל "ישוחרר הערב מהטעם הפשוט שהמשטרה אינה מבקשת את הארכת מעצרו, אלא את שחרורו בתנאים. אילו תנאים? יקבע בית המשפט". בציוץ בחשבון הטוויטר שלו פנה אוחנה "לדמוקרטים המודאגים ששולחים לי הודעות דרישה כי אורה מידית לשחרר את התא"ל", ואמר כי "בדמוקרטיה, השר לביטחון הפנים אינו מורה למשטרה את מי לעצור או את מי לשחרר, כך גם כאן".

ראש האופוזיציה יאיר לפיד קרא לשחרורו המידי של השכל ואמר כי "ישראל אינה דיקטטורה ומותר לכל אזרח להביע את דעתו - כן, גם על ראש הממשלה". לדבריו, "הוא נעצר במהלך קבלת השבת שאנשי המחאה עשו מול המעון בבלפור. מאז הוא עצור. השר לביטחון פנים אפילו צייץ שתהיה 'אפס סובלנות לחסימת כבישים'. מה עם אפס סובלנות לשוחד ומרמה? מה עם אפס סובלנות לאיש שיושב מהצד הפנימי של המחסום ומחרחר שנאה בעם ישראל?".

ח"כ משה יעלון (יש עתיד-תל"ם) ביקר היום את דבר מעצרו של השכל וכתב כי "מ"מ מפכ"ל המשטרה, משטרת ישראל מחוייבת למדינה ולחוקיה, ולא לשום הנחייה פוליטית. אם כאשר יובא השכל בפני שופט, ויסתבר שלא היתה עילה מוצדקת למעצרו, תצטרך להתפטר. גנץ ואשכנזי, אתם מכירים, כמוני, את אמיר כטייס ולוחם על פניה ועתידה של המדינה. מדוע לא נשמע קולכם?".