שיא נדבקים יומי בארה"ב

מעל 45 אלף בני אדם נדבקו בקורונה ביום שישי, שיא במספר הנדבקים ביממה מאז התפרצות המגיפה.

ניסן צור , ה' בתמוז תש"פ

 coronavirus
coronavirus
iStock

ארה"ב רשמה ביום שישי את מספר השיא של נדבקים ביממה אחת, עם מעל 45 אלף מקרי הדבקה.

על פי נתוני אוניברסיטת ג'ון הופקינס, נרשמו ביום שישי 45,255 אלף נדבקים בקורונה, לאחר שיממה אחת לפני כן, ביום חמישי, נרשם שיא חדש נוסף של 39,972 נדבקים ביממה אחת בלבד.

מספר גדול של מדינות ברחבי ארה"ב, בהן אריזונה, פלורידה, טקסס ואחרות רשמו מספרי שיא של נדבקים ביממה. מספר הנדבקים בארה"ב כולה הגיע כמעט ל-2.5 מיליון בני אדם בסוף השבוע, כאשר חלק מהמדינות הודיעו על החזרת הסגר ואמצעי הזהירות שהוסרו בימים האחרונים.

בטקסס הודיע המושל גרג אבוט על ההחלטה לדחות את פתיחת המשק והחנויות בעקבות העלייה במספרי הנדבקים. גם מושל פלורידה, רון דה סנטיס, הודיע כי ידחה את פתיחת הכלכלה המקומית בעקבות הנתונים החדשים. למרות השיא החדש במספר הנדבקים, סגן נשיא ארה"ב מייק פנס התגאה בסוף השבוע ב"התקדמות הראויה לציון" שביצע ממשל טראמפ לדבריו בטיפול במגיפה.

"יש אכן עלייה במספר הנדבקים במדינות הדרום, אך המיקוד של הממשל הוא להציל חיים. ביצענו התקדמות ראויה לציון, אך עדיין יש עבודה", אמר פנס בתדרוך לעיתונאים. הוא פנה לצעירים בארה"ב וביקש מהם לנקוט בצעדי זהירות, כשאמר כי "אף אחד מאיתנו לא היה רוצה להדביק את סבא וסבתא או חבר מבוגר".

מנהל המכון הלאומי לאלרגיה ומחלות זיהומיות, אנתוני פאוצ'י, אמר כי העלייה בתחלואה נרשמה בעיקר עקב "פתיחה מוקדמת מדי של עסקים בכמה מדינות" והוסיף "כפי שאתם רואים, אנו עומדים בפני בעיה רצינית במקומות מסוימים. מה שקורה באזור אחד במדינה בסופו של דבר עשוי להשפיע על אזורים אחרים. יכול להיות שהעלייה בנדבקים נגרמת כי אזורים מסויימים נפתחים קצת מוקדם מדי וללא נקיטת הצעדים הנדרשים. אנשים מדביקים אנשים אחרים ואז בסופו של דבר תדביק מישהו שהוא פגיע במיוחד", אמר פאוצ'י.