זיהומולוגים מזהירים:
המגיפה בישראל על סף איבוד שליטה

רופאי מחלות זיהומיות פנו במכתב דחוף למנכ"ל משרד הבריאות וטענו כי המגפה בישראל על סף איבוד שליטה

ערוץ 7 , ו' בתמוז תש"פ

coronavirus
coronavirus
iStock

שורה של רופאי מחלות זיהומיות בישראל פנו הבוקר (ראשון) במכתב דחוף למנכ"ל משרד הבריאות, והתריעו מפני איבוד שליטה קרוב על מגיפת הקורונה.

"בשבועיים האחרונים יש עלייה במספר הנדבקים היומי, בגיל הנדבקים ובגיל המתאשפזים. מחלקות הקורונה חזרו ונפתחו בבתי חולים רבים והן כבר מלאות בחולים בינוניים, קשים ואף מונשמים. הפעם - כאשר בית החולים בפעילות מלאה והמחלקות הפנימיות בתפוסה גבוהה כולל המסדרונות", ציינו.

הרופאים הוסיפו כי התמונה העולה מהמספרים הנוכחיים עשויה להטעות, "כמות החולים הקשים והמונשמים קטנה יחסית, אולם תמונה זו נזילה משום שמספר הנדבקים הבסיסי גבוה מאוד וכל עליה בקצב ההידבקות עלולה להסתיים בנקודת אל חזור, ממנה לא יהיה ניתן למנוע הדבקה המונית ועומסים של חולים".

"תמונה זו עלולה להביא למצב של אובדן שליטה כפי שקרה במדינות אחרות. היכולת לקטוע את שרשרות ההדבקה ולמנוע תחלואה המונית מותנה בזמן תגובה מהיר", הדגישו.

בתוך כך, משרד הבריאות עדכן כי עלה ל-23,421 מניין הנדבקים בנגיף הקורונה בישראל - מתוכם 6,102 הינם חולים פעילים. כעת, 41 מהנדבקים במצב קשה - 23 מהם מחוברים למכונות הנשמה. מניין המתים עומד על 317 בני אדם.

אתמול דיווח בית החולים הדסה עין כרם על מותה של הנאדי נאיף עבד אלכרים אלמהלוס, צעירה בת ה-19, תושבת שכונת ראס אל-עמוד. על פי הודעת בית החולים, היא סבלה ממחלות רקע רבות ונמצאה חולה בקורונה לפני כשבוע וחצי.

הצעירה סבלה ממחלות רקע קשות הכוללות יתר לחץ דם ריאתי ואי ספיקת לב, עם עודף משקל קיצוני עד כדי קושי בתנועה.