הבהלה לנייר הטואלט - גם באוסטרליה

לאחר עלייה במספר מקרי הקורונה: רשתות השיווק באוסטרליה הודיעו על הגבלה במכירת נייר הטואלט: לא יותר משתי חבילות לאדם.

ניסן צור , ו' בתמוז תש"פ

נייר טואלט
נייר טואלט
צילום: iStock

התפרצות נגיף הקורונה במספר מדינות באוסטרליה הביאה להתנפלות מחודשת של התושבים על נייר הטואלט וריקון מוחלט של המדפים.

בעקבות זאת, הודיעו רשתות השיווק הגדולות ביבשת כי כל צרכן יוכל לרכוש לא יותר משתי חבילות נייר טואלט בלבד.

למרות ההבטחות של ראש הממשלה סקוט מוריסון כי עקומת התפשטות הנגיף באוסטרליה היא "שטוחה", רשת הסופרמרקטים הגדולה במדינה, וולוורת'ס, הציגה ביום שישי מגבלה של מכירת שני מארזים של נייר טואלט ומגבות מטבח בכל חנויותיה.

ענקית קמעונאות נוספת, "קולס", הודיעה כי היא מגבילה את מכירת נייר הטואלט ונייר מגבת המטבח לחבילה אחת בלבד לכל צרכן. ההחלטה הגיעה לאחר תמונות ששודרו בתקשורת האוסטרלית שהציגו מדפים ריקים לחלוטין בכל רשתות הקנייה הגדולות במדינה.

בעקבות ההתנפלות המחודשת על נייר הטואלט, אמר ראש ממשלת אוסטרליה סקוט מוריסון, "אין שום סיבה לפאניקת הקניות הזו. היא מגוכחת. אני בטוח שזה יעבור כפי שקרה בפעם הקודמת ואין שום צורך בכך".

קלייר פיטרס, מנהלת חטיבת הסופרמרקטים של וולוורת'ס, אמרה כי החברה "נוקטת כעת באמצעי מניעה על מנת להקדים כל קנייה מוגזמת". ההחלטה להגביל את מספר חבילות נייר הטואלט לצרכן מגיעה מספר ימים לאחר שענקית הקמעונאות הודיעה על מגבלות רכישה על פריטים הכוללים ג'לים לחיטוי הידיים, פסטה, בשר טחון, ביצים ואורז בחנויותיה.

בחודש מרץ כבר הגבילה אוסטרליה את כמות מכירת נייר הטואלט בחנויות, לאחר התנפלות ענקית של התושבים, מה שהובילה לתגרות אלימות במספר סופרמרקטים על החבילות האחרונות של נייר הטואלט שנותרו על המדפים.