זוכרים את יהודה וקסמן - איש התיאטרון

רבים הכירו את יהודה וקסמן ז"ל בעקבות חטיפת בנו, אך תלמידיו ב'שבט יהודה' יזכרו אותו כאיש שלמד ולימד כמה הבמה יכולה לרפא את הנפש.

חזקי ברוך , ו' בתמוז תש"פ

יהודה וקסמן ז"ל
יהודה וקסמן ז"ל
Miriam Alster/Flash 90

רבים הכירו את יהודה וקסמן ז"ל בעקבות חטיפת ורצח בנו נחשון הי"ד, אך תלמידיו בתיאטרון "שבט יהודה" יזכרו אותו כאיש שבעקבות האסון האישי למד כמה הבמה יכולה לרפא את הנפש ומתוך זה בחר ללמד גם אחרים.

בשיחה עם ערוץ 7 סיפרו כמה מהתלמידים בתיאטרון על האיש שהיה יהודה ואיך הצליח למוטט את החומות בין המגזרים.

"לא היה לו ימין, לא היה שמאל, לא היה דתי או חילוני. כולם אצלו היו בני אדם וזה מה שייחד אותו מכולם", סיפרה שיר בלאו, שחקנית בתיאטרון "שבט יהודה".

שמואל רוזנבלט, גם הוא שחקן בתיאטרון, הוסיף: "הוא היה האדם המדהים ביותר בעולם. יותר מהשראה, הוא היה מנוע עוצמתי שדחף את כולנו לשבור את כל החומות שעמדו בפנינו, להשיג את כל מה שאי אפשר ולמצוא את החלק הטוב ופשוט לשמוח מזה".

פגשתי את יהודה לראשונה לפני שלוש שנים כשנכנסתי לקבוצת תיאטרון שלו", אמרה בלאו. "הוא פתח לי את את העולם הזה. הוא המושא להערצתה של כל התיאטרון ושל כל אדם שהוא פגש".

לדברי רוזנבלט, יהודה היה "אדם עם קילומטראז' כזה, שהספיק ולא רק שרד, הוא שרד בהצלחה מטורפת ומדהימה, ושמח כל חייו ופשוט חי את חייו למרות שהוא היה צריך להתמודד עם דברים שעשרות אנשים יחד מתמודדים".