ח"כ גדעון סער: הסגר על טבריה חייב להדליק אור אדום

"אנחנו חייבים לדעת מה הקריטריונים. זה חייב להיות ברור ושקוף. מה מכניס לסגר ומה לא מכניס לסגר", תבע ח"כ סער בוועדת הקורונה.

חזקי ברוך , ו' בתמוז תש"פ

ח"כ גדעון סער (ליכוד) תקף היום (ראשון) במהלך דיון בוועדת הקורונה את התנהלות משרד הבריאות בכל הנוגע להטלת הגבלות על תושבים, בעקבות המקרה של טבריה.

"המקרה של העיר טבריה חייב להדליק נורה אדומה. אם מתקבלת ביום מסוים להכניס חמש שכונות בעיר לסגר ולמחרת היום מתקבלת החלטה לצמצם את זה לשלושה רחובות, משהו פה לא תקין, נמהר נחפז מסוכן", תקף סער במהלך הדיון על הכנת "חוק הקורונה".

לדבריו, "אם ירדנו בתוך יממה מחמש שכונות לשלושה רחובות, התקבלה החלטה בלי שיקול דעת, נחפזת נמהרת שפגעה פגיעה קשה בעיר טבריה".

"אנחנו נמצאים ימים ספורים לפני 'החופש הגדול' העיר טבריה היא עיר תיירות כאשר היא ממותגת כמו שהיא מותגה בהחלטה הראשונה, זו פגיעה מאוד קשה וכמו שאנחנו יודעים בדיעבד גם בלתי מוצדקת. זה חייב להדליק אור אדום לגביי ההמשך, לגבי השימוש בכלי הזה", הסביר חבר הכנסת.

בעקבות הדברים שנשמעו בדיון, וההודאה בכך שהסגר על טבריה הוטל בגלל טעות בנתונים, דרש סער לקיים היוועצות או שימוע לראשי הרשויות לפני קבלת ההחלטה על הטלת סגר, והוסיף, "השלטון המקומי הוא יחידה הרבה יותר אפקטיבי מבחינה ביצועית בשטח שלו מאשר השלטון המרכזי. כל אחד יודע את זה, לכן אנחנו צריכים לתת בתקנות משקל לשלטון המקומי".

סער תהה גם כיצד קורה שאין קריטריונים ברורים להטלת סגר, "אנחנו חייבים לדעת מה הקריטריונים. זה חייב להיות ברור ושקוף. מה מכניס לסגר ומה לא מכניס לסגר. הדבר הזה הוא חיוני והוא חלק מהתפקיד שלנו".

ח"כ סער קבע כי הטלת סגר למשך 21 ימים זו גזרה קשה ויש לצמצם את התקופה, "21 ימים למקום שמחליטים לסגור אותו ללא שזה מגיע לאישור הכנסת, זה מוגזם, לא מידתי ולא סביר. שלושה שבועות ללא אישור פרלמנטרי זה יותר מדי וצריך לקצר את תקופת הזמן".