חלק מהרשויות לא מוכנות להפעלת בית הספר של חופש הגדול

מנהל אגף החינוך במועצת הר חברון מיידע את ההורים שחלק מהרשויות המקומיות אינן ערוכות לשינויים שנכפו ברגע האחרון.

ניצן קידר , ג' בתמוז תש"פ

כיתה
כיתה
צילום: IStock

איגוד מנהלי אגפי החינוך ברשויות המקומיות שיגר מכתב למשרד החינוך שבו הבהיר כי לא כל הרשויות מוכנות להפעלת בית הספר של החופש הגדול כבר ב-1 ביולי.

אבי קמינסקי, מנהל אגף החינוך במועצת הר חברון, יו"ר איגוד מנהלי אגפי החינוך ברשויות המקומיות וממייסדי הקבינט הציבורי לחינוך חושב שצריך להבהיר לציבור את המצב לאשורו.

"משרד החינוך פרסם מתווה בצורה מסודרת לפני כמה שבועות לתאריך 14 ליולי ועקב הסיום הסוער של שנת הלימודים בעקבות פסיקת בית הדין לעבודה, השנה מסתיימת ב-30 לחודש. אני מיצר על שכך מסתיימת שנת הלימודים. זה לא מגיע למורי בית הספר ולא לאזרחי מדינת ישראל. המורים היו החוסן האזרחי של המדינה בעת הסגרים", מסביר קמינסקי.

לדבריו, "משרד החינוך מבקש שנתחיל לפעול בראשון ביולי ולהערכתי חלק מהרשויות לא יצליחו להתכנס לתאריך הזה. עם זאת, אנחנו נעשה הכל, כדי שהמערכת תפעל בתחילת חודש יולי. אני רק מסתכל לכולם בעיניים ומבקש הבנה לכך, שמסיבות של כל רשות ורשות, המצב מאוד נזיל. אני רוצה להאמין שנתגבר על החלק הקשיח כשנדע מה לעשות. אני מצייר את העובדות כפי שהן מתוך מצוקה ורצון לבוא ולומר להורים שאין לנו עדיין מתווה. חינוך זה מאות אלפי תלמידים, אחריות רבה".

מה צריכים לעשות ההורים? בעיקר לגלות הבנה. "יכול להיות שהיינו צריכים זמן תגובה יותר ארוך. הרי בניסיון החזרה לשגרה משרד החינוך הורה לנו לפתוח ביום ראשון ואמרנו להם שהדבר בלתי אפשרי ופתחנו רק ביום שלישי ובהדרגה. ייתכן שגם כאן נצטרך לפתוח את בית הספר של החופש הגדול באחד ביולי. יכול להיות שברשות מסויימת ההדרגה תתחיל בראשון ביולי ויכולים להיות מקומות אחרים שזה יתחיל מעט יותר מאוחר".